ggg ggg ggg ggg ggg ggg

Największa inwestycja drogowa zmierza ku końcowi

5 mln złotych- tyle wynosi koszt budowy dwóch Parkingów „Parkuj i Jedź” w Tłuszczu naprzeciwko dworca PKP oraz w rejonie ulic Warszawskiej, Szklanej i Wileńskiej wzdłuż pasa kolejowego.

Bez wątpienia jest to najbardziej kosztowna inwestycja drogowa, która dotychczas została wykonana na terenie naszej gminy. Zakres prac jest imponujący- wykonanie rozbiórek dotychczasowych nawierzchni i elementów drogowych, budowa i przebudowa dróg wewnętrznych i publicznych, budowa i wyznaczenie 171 miejsc postojowych, w tym przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych oraz 8 miejsc umożliwiających ładowanie samochodów elektrycznych, budowa kanalizacji deszczowej, monitoringu, oświetlenia, wiat oraz stojaków rowerowych.
Realizacja tak ogromnej inwestycji nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie Samorządu Województwa Mazowieckiego, które sfinansowało budowę w 80%. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.
Mamy nadzieję, że kiedy parking zostanie oddany do użytku będzie dobrze służył mieszkańcom, zwiększy komfort podróżnych oraz w znacznym stopniu przyczyni się do tworzenia przejazdów łączonych autobus-kolej, samochód-kolej oraz rower lub motor-kolej i stanie się ważnym punktem przesiadkowym dla osób korzystających z Kolei Mazowieckich.

/Info Gmina Tłuszcz/

584 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

W ubiegły piątek, 15 października w Powiatowym Centrum Kultury „Fabryczka” w Wołominie, odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość...

Zamknij