ggg

Najpiękniejsza choinka w Tłuszczu!

W minioną niedzielę, 3 grudnia mieszkańcy gminy Tłuszcz, na czele z burmistrzem Pawłem Bednarczykiem wspólnie udekorowali choinkę, znajdującą się w Ogródku Jordanowskim.

Wspólne ubieranie świątecznego drzewka stało się już tłuszczańską tradycją. Ubiegłoniedzielne wydarzenie dostarczyło mnóstwa frajdy szczególnie najmłodszym mieszkańcom Tłuszcza, którzy wraz z rodzicami, a niekiedy przy wsparciu strażaków z ogromnym zaangażowaniem starali się tak zawieszać przygotowane przez siebie świąteczne ozdoby, aby po zakończeniu pracy nikt nie miał wątpliwości, że tegoroczne bożonarodzeniowe drzewko jest najpiękniejsze w mieście, a może i na świecie.
Rzecz jasna, przedświąteczne spotkanie nie mogło obyć się bez wizyty Świętego Mikołaja, który przybył z workiem pełnym upominków oraz certyfikatów dla wszystkich grzecznych dzieci. Mikołaj wysłuchał życzeń maluchów i obiecał, że wróci do nich w wigilijny wieczór.
W imieniu organizatorów, podziękowania kierujemy w stronę pani Barbary Pańczak z Jasienicy, która podarowała choinkę, firmy Piotro- Stal za pomoc w jej przewiezieniu oraz strażaków z OSP Jasienica za pomoc w dekorowaniu drzewka.

/opr. rl, foto: UMiG Tłuszcz/

Wielki sukces akcji „Choinka za makulaturę, elektrośmieci lub złom” w Tłuszczu!!!

W ubiegłą niedzielę, 3 grudnia z inicjatywy firmy „Piotro-Stal” każdy mieszkaniec, który dostarczył 20 kg makulatury, elektrośmieci lub złomu mógł otrzymać choinkę. Trzeba przyznać, że akcja przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zaledwie w dwie godziny wydano pół tysiąca drzewek!

Proekologiczna akcja pod hasłem „Choinka za makulaturę, elektrośmieci lub złom” miała potrwać tydzień, a trwała zaledwie dwie godziny! Przed punktem wymiany surowców na drzewko, który zorganizowano w rejonie Ogródka Jordanowskiego w Tłuszczu, ku ogromnemu zaskoczeniu, ale i radości przedstawicieli firmy „Piotro-Stal”, w krótkim czasie powstała długa kolejka mieszkańców zainteresowanych wymianą.
– Muszę przyznać, że nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania. Pięćset choinek, które przygotowaliśmy rozeszło się na pniu! Bardzo nas cieszy, że mieszkańcy z tak dużym zainteresowaniem przyjęli naszą inicjatywę. Akcja przyniosła same korzyści. Wspólnie przyczyniliśmy do tego, że nasze otoczenie jest czystsze i piękniejsze, zużyty sprzęt elektroniczny i makulatura trafi do recyklingu, a drzewka udekorują tłuszczańskie domy i ogródki – podsumowuje pan Paweł Kozakiewicz z firmy „Piotro-Stal”.
Jednocześnie, przedstawiciele firmy „Piotro-Stal” już zapowiadają kolejne tego typu proekologiczne przedsięwzięcia. Najbliższe planowane jest na wiosnę, tuż przed Wielkanocą, kiedy to w zamian za dostarczone surowce będzie można otrzymać tuję.
Gratulując firmie „Piotro-Stal” zorganizowania tak wspaniałej akcji służącej lokalnej społeczności , zachęcamy inne firmy i miejscowości do zainspirowania się przykładem płynącym z Tłuszcza.
/opr. R.L.; foto: Piotro- Stal/

 

3 677 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
RADZYMIŃSKI BUDŻET OBYWATELSKI

Zamknij