ggg ggg ggg ggg

Nagroda – Za zasługi dla sportu polonijnego

Podczas konferencji POLSKA-POLONIA – PŁASZCZYZNY WSPÓŁPRACY, wręczono nagrody „Za zasługi dla sportu polonijnego”. W imieniu burmistrza Jerzego Bauera nagrodę odebrał zastępca burmistrza Daniel Choinka i dyrektor MOSiR Ostrów Mazowiecka Michał Kulesza.

Nagroda ma bezpośredni związek z organizacją w Ostrowi Mazowieckiej zawodów lekkoatletycznych w ramach XX Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych.
Podczas konferencji wręczono Honorową Nagrodę Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i Polskiego Komitetu Olimpijskiego im. Haliny Konopackiej, którą otrzymał Janusz Gerard Peciak. Prezentowano także akcje społeczne na rzecz Polonii i Polaków za granicą, organizowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” i Polski Komitet Olimpijski we współpracy z lokalnymi samorządami.
Na konferencję, która odbyła się 7 grudnia w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie zaprosili: wiceprezes Rady Ministrów, Przewodniczący Rady Krajowej Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Henryk Kowalczyk, prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusz Piotr Bonisławski oraz prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.
Przypomnijmy, że zawody lekkoatletyczne w ramach XX Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych odbyły się 22 września
2021 roku na ostrowskim stadionie miejskim. Mogliśmy być gospodarzem tak prestiżowych zawodów, organizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem „Wspólnota Polska”, dzięki historycznej przebudowie stadionu.
Stadion miejski to nowoczesny obiekt sportowy, który w 2019 i 2020 roku przeszedł gruntowną przebudowę. Płyta boiska o wymiarach 69,7 x 106 m posiada nawodnienie. Obiekt umożliwia rozgrywanie zawodów lekkoatletycznych – posiada bieżnie, rozbiegi do skoków w dal i trójskoku, rzutnie do rzutu dyskiem, rozbieg do rzutu oszczepem oraz koło rzutowe do pchnięcia kulą. Stadion uzyskał certyfikat PZLA 5B, uprawniający do organizowania zawodów LA do rangi mistrzostw województwa. Rywalizację sportową można obserwować z trybuny na 400 miejsc w tym 100 zadaszonych. Koszt przebudowy stadionu wyniósł ponad 4 mln zł, w tym dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – ok. 2 mln zł i Powiatu Ostrowskiego – ponad 600 tys. zł. Wykonana została także termomodernizacja budynku MOSiR w ramach projektu „Ciepła strona miasta”, który został dofinansowany ze środków UE.
/Info UM Ostrów Mazowiecka/

461 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowe stroje dla strażaków

Strażacy- ochotnicy są podstawą bezpieczeństwa w gminie i pierwszym źródłem pomocy w sytuacji zagrożenia. Na miejscach zdarzeniach ich działania są...

Zamknij