ggg ggg ggg

„Nadbużańskie ekspresje” w Skansenie w Kuligowie

W piątek, 2 czerwca w kuligowskim skansenie, odbyły się Warsztaty Artystyczne „Nadbużańskie ekspresje”, do udziału w których zaproszono dzieci i młodzież z terenu powiatu wołomińskiego.

 

fot1Warsztaty zorganizowane zostały z inicjatywy wójta Gminy Dąbrówka Radosława Korzeniewskiego oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce Anny Manieckiej. Współorganizatorem wydarzenia był starosta wołomiński Kazimierz Rakowski.
Warsztaty, miały na celu przybliżenie najmłodszym mieszkańcom naszej gminy i powiatu różnych form twórczości artystycznej, stworzenie młodym artystom kontaktu ze sztuką i jej twórcami, wskazanie możliwości kreatywnego i twórczego spędzania czasu, dającego satysfakcję zarówno z samego procesu tworzenia, jak też odkrywania swoich talentów i zdolności. Jednocześnie, młodzież otrzymała możliwość własnoręcznego wykonania dzieła w malowniczym otoczeniu skansenu, co miało wywołać ciekawość i zachęcić do odkrywania takich właśnie niezwykłych miejsc na kulturalnej mapie powiatu wołomińskiego. Mając na uwadze jak najlepszą realizację powyższych celów, organizatorzy postanowili podzielić „Nadbużańskie ekspresje” na pięć kategorii tematycznych: malarstwo i rysunek, rzeźbę, rękodzieło, grafikę i fotografię.
Plener malarski oraz rzeźbienie z gliny poprowadziła Magdalena Karłowicz – znana i ceniona rzeźbiarka oraz artystka lokalna. Z kolei, pod okiem Antoniny Michalskiej – miłośniczki rękodzieła i instruktorki artystycznej w Mareckim Domu Kultury uczestnicy dowiedzieli się jak ozdobić torby lniane metodą decoupage oraz poznali tajniki filcowania na mokro obrazków z wełny.
Chętne dzieci spróbowały swoich sił w szydełkowaniu oraz papieroplastyce, które poprowadziła pani Marzena Knap – twórczyni lokalna i pasjonatka rękodzieła. Ponadto, uczestnicy warsztatów przy wsparciu Olgi Pakuły – instruktora plastyki w GCK w Dąbrówce i wielbicielki handmade’u, wykonali także linoryty.
Natomiast młodzi miłośnicy fotografowania mogli doskonalić swój warsztat dzięki cennym wskazówkom i radom Bogdana Śladowskiego – znanego w regionie pasjonata fotografii, a zarazem instruktora w MOK w Ząbkach.
Słowem, tego pięknego, słonecznego dnia każdy z młodych uczestników mógł znaleźć coś dla siebie i miał szansę spróbować czegoś nowego. Na zakończenie warsztatów, wszyscy młodzi artyści otrzymali z rąk wójta Radosława Korzeniewskiego pamiątkowe dyplomy oraz upominki w formie materiałów plastycznych.
W imieniu organizatorów „Nadbużańskich ekspresji”, serdeczne podziękowania kierujemy pod adresem pana Wojciecha Urmanowskiego, dzięki któremu warsztaty mogły odbyć się w tak wyjątkowym miejscu, jakim jest Skansen w Kuligowie nad Bugiem.
/GCK, rl/

 

2 891 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Marzena Małek odznaczona Medalem „Pro Patria”

Z radością informujemy, że pani Marzena Małek – radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, mieszkanka Radzymina, uhonorowana została zaszczytnym Medalem „Pro Patria”,...

Zamknij