ggg
ggg ggg

Na pikniku wojskowym w Ossowie

W sobotę, 15 sierpnia na ossowskich błoniach odbywał się piknik wojskowy, cieszący się ogromną popularnością nie tylko wśród najmłodszych.

Piknik militarny, który towarzyszył oficjalnym uroczystościom z okazji obchodów stulecia Bitwy Warszawskiej, zorganizowany został pod patronatem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka.
Podczas pikniku odwiedzający mieli okazję zobaczyć z bliska uzbrojenie i wyposażenie żołnierzy, a zainteresowani służbą w Wojsku Polskim w mobilnym punkcie rekrutacyjnym mogli uzyskać informacje na temat rekrutacji. Nie brakowało atrakcji scenicznych, których zwieńczeniem był koncert w hołdzie Bohaterom Bitwy 1920 roku w wykonaniu Mateusza Ziółko.
Minister Mariusz Błaszczak wizytujący ossowskie błonia podczas pikniku otrzymał od starosty Adama Lubiaka pamiątkowy banknot 0 euro o numerach seryjnych 100. (Banknoty wyemitował powiat wołomiński dla uczczenia 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej).

/KW/

469 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Statua Matki Bożej Łaskawej w Radzyminie odsłonięta! – To dar serc Polaków za opiekę Opatrzności Bożej podczas Bitwy Warszawskiej

„Było to wielkie zwycięstwo wojsk polskich, tak wielkie, że nie dało się go wytłumaczyć w sposób czysto naturalny i dlatego...

Zamknij