ggg ggg ggg

„Muzyka to magia większa od wszystkiego…”

13 lutego w Zespole Szkół w Jasienicy odbył się Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, nad którym patronat objął Starosta Powiatu Wołomińskiego Kazimierz Rakowski oraz Burmistrz Gminy Tłuszcz Paweł Bednarczyk.

Organizatorzy zaprosili do zmagań uczniów szkół podstawowych i uczniów oddziałów gimnazjalnych z terenu Gminy Tłuszcz. Konkurs miał na celu podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności językowych młodzieży oraz popularyzowanie kultury innych krajów poprzez muzykę.

Wykonaniu różnorodnych utworów przysłuchiwało się jury w składzie- pani Magdalena Hutek- dyrygent chóru Miejskiego LUX MEA oraz pani Renata Kardas- dyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Radzyminie.

Konkurs uświetnił występ zespołu muzyki dawnej FLAUTI DIVERTENTI w składzie: Maria Szczapa, Aleksandra Szczapa, Wiktoria Perzyna i Lena Perzyna.

Dyrektor Zespołu Szkół w Jasienicy Pani Agnieszka Walaśkiewicz wręczyła podziękowania dla sponsorów nagród oraz opiekunów uczniów, którzy pomogli im w przygotowaniach do konkursu.

Wykonawcom gratulujemy pasji muzycznej i zamiłowania do języków obcych. Wykonania zaprezentowane podczas konkursu udowodniły, że uczniowie z terenu Gminy Tłuszcz potrafią znakomicie śpiewać… i to w języku obcym.

Lista laureatów konkursu przedstawia się następująco:

I miejsce- ex aequo Katarzyna Czajkowska Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu i Wiktoria Kowalewska Zespół Szkół w  Postoliskach,

II miejsce- Weronika Mierzwińska Zespół Szkół w Jasienicy,

III miejsce- Klaudia Wiśniewska i Alicja Wawra Zespół Szkół w Postoliskach.

Wyróżnienia- Maria Grabowska Zespół Szkół w Jasienicy i Weronika Rasińska Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tłuszczu.

/Info/

2 867 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Konkurs na budowę pasażerskiego pojazdu mobilnego

Burmistrz Miasta Ząbki zaprasza do udziału w Konkursie na budowę pasażerskiego pojazdu mobilnego zasilanego elektrycznie, pn. „Zbuduj pasażerski pojazd mobilny”....

Zamknij