ggg

Trzy musicale o trzech bohaterach

23 marca w Ratuszu Miejskim w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się spotkanie poświęcone realizacji musicali o charakterze historycznym.

Z inicjatywy „oddolnej”, jak często podkreślano podczas spotkania, zrodził się pomysł na realizację musicali, które opowiadać będą o trzech wielkich bohaterach, związanych z trzema miejscowościami. Tłem do tych trzech „opowieści” będą: Marszałek Józef Piłsudski związany z Sulejówkiem, kapitan Władysław Raginis – bohater Wizny oraz Rotmistrz Witold Pilecki mający związki z Ostrowią Mazowiecką.

Projekt, którego pomysłodawcami są: Dominika Potomska, Paweł Pecura i Piotr Trentowski, zakłada realizację trzech przedstawień w formie musicalu. Na jego realizację planowane jest pozyskanie środków z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (FIO), a Liderem Projektu od strony formalnej będzie Ostrowskie Stowarzyszenie „Ludzie z Pasją”.

Partnerami projektu zgodziły się zostać trzy samorządy: Miasto Sulejówek, Gmina Wizna oraz Miasto Ostrów Mazowiecka.

List intencyjny w tej sprawie podpisali na spotkaniu: Zastępca Burmistrza Miasta Sulejówek Remigiusz Górniak, Wójt Gminy Wizna Zbigniew Sokołowski, Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka Jerzy Bauer oraz ze strony Stowarzyszenia Prezes Zarządu Eliza Drewnowska i Skarbnik Rafał Zęgota.

W spotkaniu udział wziął także ks. Piotr Mazurek, proboszcz parafii w Wiźnie (pochodzący z Ostrowi Mazowieckiej, wieloletni kierownik pielgrzymki łomżyńskiej na Jasną Górę), przedstawiciele Stowarzyszenia Lepszy Sulejówek – Michał Raczkowski, prezes i Piotr Wilewski, wiceprezes Stowarzyszenia, Sławomir Konarzewski, prezes Oddziału Regionalnego Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych, reżyser grupy teatralnej „Rzeczpospolita Apostolska” oraz Marta Molska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

/Anna Kacpura/

1 176 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Na co idą moje pieniądze” w gminie Radzymin

Gmina Radzymin, jako jedna z pierwszych w regionie warszawsko-wschodnim przystąpiła do projektu „Na co idą moje pieniądze”. Efektem jest interaktywna...

Zamknij