ggg
ggg ggg

Most Świętojański symbolicznie otwarty

W czerwcu obchodzimy Noc Świętojańską i również w czerwcu władze miasta zadbały o to, żeby został otwarty most Świętojański w Pułtusku, ku radości mieszkańców to niezwykle urokliwe miejsce będzie dostępne dla ruchu pieszego.

22 czerwca 2020 r. po godzinie 11:00 uroczyście przecięto wstęgę i symbolicznie otwarto most Świętojański w Pułtusku. Symbolicznie, bo jest to otwarcie mostu dla ruchu pieszego. Uroczystość poprowadził gospodarz miasta burmistrz Wojciech Grzegorczyk, a udział wzięli goście: poseł na Sejm RP Henryk Kowalczyk oraz wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski. W uroczystości uczestniczyli również wraz z Burmistrzem Miasta przedstawiciele samorządu miasta i powiatu, pracownicy Urzędu Miasta, instytucji samorządowych, wykonawcy inwestycji. Most został wyremontowany i przebudowany dzięki dofinansowaniu Programu Dróg Samorządowych, a zadanie dotyczyło remontu ulic Starego Miasta o dł. 1523 m wraz z budową mostu. Na obecny czas po remoncie i przebudowie most jest otwarty jedynie dla ruchu pieszego, ale normalny ruch na moście i ulicy Świętojańskiej oraz Placu Teatralnym będzie sukcesywnie udostępniany. Zakończenie wszystkich prac przewidziano na koniec sierpnia br.
Po uroczystości odbyła się konferencja poświęcona najnowszym inwestycjom drogowym w mieście. Rozmowy dotyczyły także tematu przyszłej obwodnicy Pułtuska.
/KW/

783 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Dębinka” w Łochowie oficjalnie otwarta

19 czerwca 2020 r. w Łochowie oficjalnie oddano do użytku Park Miejski „Dębinka”. W uroczystości uczestniczył m.in. minister środowiska Michał...

Zamknij