ggg ggg ggg ggg

Moc ziemniaczanej frajdy nad Rządzą… (09.10.2012)

Ziemniaczana olimpiada rodzinna, turniej sołtysów w przetaczaniu rolki siana i przepyszne placki kartoflane, którymi częstowały panie z miejscowego Koła Emerytów, to tylko niektóre atrakcje, jakie towarzyszyły integracyjnemu piknikowi rodzinnemu ,,Święto Ziemniaka” w Starych Załubicach nad Rządzą.

W minioną sobotę, 6 października warto było zabrać całą rodzinę i przyjechać do Starych Załubic (gm. Radzymin), gdzie na strażackim terenie po raz pierwszy zorganizowane zostało Święto Ziemniaka. Impreza miała charakter rodzinny i integracyjny, dzięki czemu nie brakowało atrakcji zarówno dla wnucząt, rodziców jak i dla dziadków. Zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi uczestnicy mogli wziąć udział w szeregu rozmaitych zabaw i konkursów tematycznie związanych z obchodzonym świętem. Nie zabrakło więc konkurencji polegających na rzucaniu ziemniakiem na odległość, drużynowym przeciąganiu liny, czy też konkursów plastycznych np. na najładniejszy portret ziemniaka. Podczas gdy najmłodsi do woli oddawali się zabawom, ich rodzice i dziadkowie mogli sobie pogawędzić przy pysznej grochówce z kuchni polowej przygotowanej przez kucharzy z radzymińskiej firmy CaterMark.pl, lub wspaniałych plackach kartoflanych, którymi częstowały panie z Koła Emerytów w Załubicach. Wszyscy, bez względu na wiek mogli sobie potańczyć przy muzyce na żywo wydobywanej ze słynnego w okolicy akordeonu pana Janka i niemniej słynnych muzycznych dedykacjach w wykonaniu wiceburmistrza Radzymina Andrzeja Siarny. Do wspólnej zabawy na świeżym powietrzu, zwieńczonej pieczeniem ziemniaków w ognisku zachęcały nie tylko liczne atrakcje, ale również świetna, jak na tę porę roku pogoda. Nic zatem dziwnego, że w pikniku wzięło udział około trzystu mieszkańców Radzymina, Załubic i okolic. Z tak wysokiej frekwencji najbardziej zadowoleni byli organizatorzy, którzy do ostatniej chwili dwoili się i troili, aby wszystko odbyło się jak należy. Trzeba więc w tym miejscu pogratulować: Burmistrzom Radzymina, Sołtysom Parafii Załubice i Radnym tegoż okręgu, Seniorom z miejscowego koła, oraz instytucjom takim jak: OSP St. Załubice i OSP Ruda, Zespół Szkół w St. Załubicach oraz Klub Sportowy ,,Rządza”. (Słowa uznania tym większe, iż piknik przygotowany został sposobem gospodarczym, bez angażowania gminnych pieniędzy).
/Rafał S. Lewandowski/

Galeria zdjęć

4 003 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Trzydziesta pierwsza sesja już za nam! (09.10.2012)

8 października przewodnicząca Hanna Sasinowska zwołała kolejna sesję i znów w trybie nadzwyczajnym. Była to wyjątkowa sesja, bo udało się...

Zamknij