ggg
ggg ggg

Młynarze i Słopsk zagrożone!!!

W związku z przekroczeniem stanu alarmowego na rzece Bug oraz wysokim poziomem wody na rzece Fiszor wójt gminy Zabrodzie Tadeusz Michalik ogłosił alarm przeciwpowodziowy dla sołectw Młynarze i Słopsk. Alarm został wprowadzony w dniu 26.02.2017 r. od godziny 8:10 i nadal do momentu wydania gazety został utrzymany.

20170225_100019

Znaczny wzrost stanu wód w rzece Bug i Fiszor, jak co roku spowodował zalanie w miejscowości Młynarze drogi gminnej i drogi powiatowej. W poniedziałek, 27 lutego o godz. 15.30 nadal podtopiona była droga gminna do wysokości ponad 70 cm wody i droga powiatowa w trzech miejscach. W miejscowości Młynarze Kolonia odciętych jest 9 gospodarstw – 23 osoby, gdzie wylał Fiszor. Dzieci do szkoły będą dowożone łódką przez sołtysa, gdyż w tej chwili nie ma innej możliwości dotarcia do tej placówki. Jak dotychczas woda nie podtopiła domów i zabudowań gospodarczych . Odciętych od dojazdu jest 40 działek rekreacyjnych. Zagrożony jest most na rzece Fiszor w Młynarzach, ale przeprowadzono prace zabezpieczające i na bieżąco jest monitorowany stan wody.
W miejscowości Słopsk odcięte jest 1 gospodarstwo – 1 osoba oraz dojazd do 5 działek rekreacyjnych.
W poniedziałek sytuacja na tyle uległa poprawie, że zator lodowy przesunął się na Bugu i obecnie stoi pomiędzy Młynarzami, a Słopskiem. Woda wylewa i zagraża działkom w promieniu do 300 metrów od rzeki. Poziom zalanej drogi do Młynarzy nie podnosi się, a od kilku godzin woda na rzece Fiszor opada.
Do momentu, gdy zator nie zostanie przez wodę popchnięty dalej, będzie nadal podnosić się poziom wody, czyli w dalszym ciągu najważniejsza jest sytuacja na Bugu w kierunku Narwi i zalewu.
Wszelkie uwagi i spostrzeżenia należy przekazywać do Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Zabrodziu lub do sołtysów, którzy pełnią funkcję łączników od czasu ogłoszenia pogotowia przeciwpowodziowego.
MŁYNARZE – Pan Adam Sykulski 604 185 269
SŁOPSK – Pan Marian Janusz Pakuła 692 384 318
Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Zabrodziu tel. 601 326 930.

2 023 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2017

W Łochowie 26 lutego odbyła się druga edycja biegu lokalnego „Tropem Wilczym”. O godz. 11.30 wystartowały dzieci, a o 12.00...

Zamknij