ggg ggg ggg

,,Młodzież zapobiega pożarom’’

W czwartek, 15 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Uczniowie zmierzyli się z testem składającym się z trzydziestu pytań z dziedziny pożarnictwa i pierwszej pomocy medycznej. Spośród dwunastu uczestników wyłoniono czterech reprezentantów Gminy Andrzejewo do eliminacji powiatowych, którzy wykazali się największą znajomością przepisów i umiejętnościami w zakresie w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
Zmagania uczestników oceniła komisja, w której składzie znaleźli się: Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Andrzejewie dh Krzysztof Jasko oraz Agnieszka Choromańska, Agnieszka Lużyńska, i Renata Han.
Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się:
I grupa wiekowa:

 1. Amelia Majewska – SP Andrzejewo,
 2. Wiktor Kowalczyk – SP Ołdaki Polonia.
  II grupa wiekowa:
 3. Natalia Sutkowska – SP Ołdaki Polonia,
 4. Patrycja Leszczyńska – SP Andrzejewo.
  Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci bonów podarunkowych ufundowanych przez Wójta Gminy Andrzejewo Panią Beatę Ponichterę.
  Głównym celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, nabywanie praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawanie tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.
  Laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym.

/Info UG Andrzejewo/

151 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bezpłatny kurs samoobrony
po raz trzeci

Po raz 3 Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk zaprosił mieszkanki naszej gminy na bezpłatny kurs samoobrony „Kobiety przeciwko przemocy”. Podczas pierwszego...

Zamknij