ggg ggg ggg ggg

MINISTER Z LEGIONOWA

O tym w Legionowie wróbelki ćwierkały już od trzech tygodni. Początkowo nieśmiało, a z upływem dni coraz mocniej. Starosta Jan Grabiec idzie „w ministra”. To zaiste sensacyjna wieść.

I owa wieść w poniedziałek 27 lipca stała się faktem. Jan Grabiec- chwalony przez wszystkich, także przez opozycję wieloletni Starosta Powiatu Legionowskiego na poniedziałkowej sesji złożył rezygnację. Zamieszanie zrobiło się spore. Pan były już Starosta Jan Grabiec zostanie niebawem wiceministrem w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Wespół z partyjnym kolegą- ministrem Andrzejem Halickim- będzie pracował i dla dobra kraju i dla dobra Mazowsza, Legionowa i Powiatu Legionowskiego. Powiat pod wodzą Starosty Jana Grabca rozwijał się niemal wzorcowo. Pomimo okrutnego „Janosikowego” władze radziły sobie z inwestycjami. Widać je gołym okiem i niemal w każdej gminie.

11063788_884126251624308_6266238325069736736_n

Nowy starosta Robert Wróbel

 

Wszystkie gminy: i Legionowo, i Wieliszew, Nieporęt Serock czy Jabłonna dzięki wysiłkowi podjętymi przez władze powiatu wielce w ostatnich latach zyskały. Nie dziwne zatem, iż ogłoszony w połowie lipca ranking dziennika „Rzeczpospolita” plasuje samorządy gminne z powiatu legionowskiego w czołówce. Sukcesem pochwalić mogą się gminy Serock i Nieporęt. Gmina Wieliszew znalazła się natomiast wśród samorządów dobrze radzących sobie z pozyskiwaniem środków z Unii Europejskiej. To cieszy i wielka w tym zasługa mądrze prowadzonej polityce przez władze powiatu.To tyle o tym co było i co wypromowało byłego starostę do I ligi ogólnopolskich polityków. Tak było do dziś. Dziś już Jan Grabiec starostą nie jest. Na tym stanowisku zastąpił go jego wieloletni zastępca, dotychczasowy wicestarosta Robert Wróbel. Obaj panowie maja cechę wspólną: są to osoby zrównoważone, rozsądne, spolegliwe, sprawne w działaniu i nie mają w sobie „owej dzikiej” zapalczywości znanej z ekranów TV.

Obaj wiedzą, iż więcej zgodą można zyskać niż bezsensowną walką polityczną. Bo samorządy polityki nie lubią. Samorządy wolą dogadywanie się i wspólne podejmowanie ważnych dla mieszkańców spraw. Tak przez minione dwie kadencje – i w obecnej zaledwie kilkumiesięcznej- było od zawsze. Oczywiście opozycja była, ale była szanowana i dobrze współpracowała z władzami powiatu. Wybór Roberta Wróbla oznacza kontynuację tej linii działania. To młody polityk, ale doświadczony, spokojny i mądry mądrością innych. No i bardzo sprawny, bo z niejednego pieca- także dziennikarskiego- chleb jadł. Dymisja Starosty Jana Grabca niemal zgodnie przegłosowana przez Radę Powiatu/ 16 głosów za, przy 6 wstrzymujących się/ zgodnie z prawem wymusiła wybory nowych władz powiatu. Zgodnie z rekomendacją Jana Grabca Starostą został Robert Wróbel / otrzymał 16 głosów za, przy 6 wstrzymujących się. Jego konkurent Piotr Płaciszewski z PiS uzyskał 6 głosów/. Nowo wybrany Starosta Robert Wróbel zarekomendował, by Rada Powiatu do Zarządu wybrała: Jerzego Zaborowskiego – wicestarosta oraz: Michała Kobrzyńskiego/ zarządca Areny Legionowo/, Annę Gajewską i Grzegorza Kubalskiego- ex historycznego wójta Gminy Jabłonna. Tak się stało. Kandydaturę Jerzego Zaborowskiego poparło 16 radnych, 5 radnych wstrzymało się od głosu, a 1 głos był nieważny.

DSC_1359

Ministrowie: v-ce Jan Grabiec i Minister Andrzej Halicki

 
 

 

 

Za wybraniem Michała Kobrzyńskiego, Grzegorza Kubalskiego i Anny Gajewskiej głosowało 16 radnych, 6 wstrzymało sie od głosu. „Nowy Starosta” Robert Wróbel za pełnienie tej zaszczytnej funkcji będzie pobierał miesięcznie 12.365 złotych. Na awansie finansowo zyskał jedynie 100 zł. Ale obarczony został też wielką odpowiedzialnością i kredytem zaufania. A co ma w planach przyszły minister Jan Grabiec- zapewne jako spec od „Janosikowego” i administracji zajmie się rozwiązaniem tego dręczącego samorządy na Mazowszu problemu. Nie obce są mu też wyzwania w dziedzinie infrastruktury: informatycznej i transportowej. Także ma wiele pomysłów, by administrację publiczną uczynić bardziej przyjazną wszystkim mieszkańcom. Obu Panom i Robertowi Wróblowi, i Janowi Grabcowi wypada życzyć powodzenia. Ich sukces będzie bowiem i naszym sukcesem. rc

2 456 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
7 miesięcy burmistrza Ostrowi Mazowieckiej – JERZEGO BAUERA

„Mieszkańcy Ostrowi obdarzyli mnie ogromnym zaufaniem, nie mam zamiaru ich zawieść.” - określał swoje priorytety burmistrz Ostrowi Maz. w wywiadzie...

Zamknij