ggg ggg ggg

Minister Henryk Kowalczyk rozmawiał z mieszkańcami Wyszkowa i powiatu

W miniony piątek, 14 lipca 2023 r. minister i poseł na Sejm RP z naszego regionu Henryk Kowalczyk odwiedził Wyszków w ramach cyklu spotkań z mieszkańcami, sympatykami i przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości.

Początek wakacji na ogół nie sprzyja spotkaniom w miastach, ale w Wyszkowie tradycyjnie zapełniła się sala w Bibliotece Miejskiej. 14 lipca o godz. 18:00 zebrały się osoby, które chciały posłuchać o bieżącej polityce, działaniach partii i rządu PiS, zbliżających się wyborach. Spotkanie było również okazją do zadania pytań na temat problemów nurtujących mieszkańców, ale też strategii PiS.
Z wypowiedzi wynikało, że wśród zebranych są osoby szczerze przejmujące się dobrem Polski i dobrze oceniające rządy Prawa i Sprawiedliwości. W spotkaniu uczestniczył także senator Robert Mamątow oraz Marcin Grabowski – radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Spotkanie otworzył i przywitał gości Mariusz Bryk – pełnomocnik PiS powiatu wyszkowskiego. Minister Henryk Kowalczyk poinformował zebranych, że istnieje możliwość kandydowania do Sejmu RP w najbliższych wyborach dwóch osób reprezentujących Prawo i Sprawiedliwość z Wyszkowa, czyli radnych Rady Powiatu Wyszkowskiego: JerzegozŻukowskiego (byłego starosty) i Renaty Rębały.
Następnie minister Henryk Kowalczyk przedstawił prezentację multimedialną na temat polskiej gospodarki. Dokonania obecnego rządu Prawa i Sprawiedliwości są bardzo korzystne i w porównaniu do lat ubiegłych zdecydowanie zmiany okazały się bardzo dobre i potrzebne. Można pochwalić się zwiększonym wzrostem gospodarczym, uszczelnieniem systemu podatkowego i zmniejszeniem wypływu pieniędzy z podatku VAT. Zdecydowanym sukcesem jest najmniejsze obecnie bezrobocie, a przy okazji wspomniał okres, gdy Leszek Balcerowicz zmniejszał inflację powodując ogromne bezrobocie i wyjazdy Polaków za granicę. Przedstawił wskaźniki m.in. zatrudnienia, wzrostu płac, a w szczególności płacy minimalnej w porównaniu z rządami poprzedników. Jak wynikało z prezentacji Polska dogania Europę w wielu obszarach. Można oczekiwać szybkiego rozwoju, tak że osiągniemy średnią europejską, a nawet dogonimy Niemcy i w perspektywie kilkudziesięciu lat najbogatsze kraje Europy. Omówił obecną sytuację Polski i sprawy dotyczące: zamykania kopalni Turów, zatrzymania pieniędzy z KPO, poczynań Unii Europejskiej niekorzystnych dla naszego kraju, a w szczególności kryzys migracyjny wywołany działaniami UE i Niemiec: „Problemy, które kraje zachodnie sobie zafundowały chcą na nas zrzucić” – podsumował minister Henryk Kowalczyk. Poruszał wiele wątków, ale mówiąc o najbliższych wyborach parlamentarnych i podsumowując swoją wypowiedź, stwierdził, że „Obecnie jest to walka o wszystko”. Po prezentacji głos zabrał senator Robert Mamątow dodając, że wybory w Polsce są bardzo ważne i nie można polegać na słowach, jak to określił „kłamców” z opozycji. W kolejnej części Henryk Kowalczyk i senator Mamątow odpowiadali na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Pytano m.in.: o podwyższenie zasiłku pogrzebowego, o określenia typu „tłuste koty”, emerytury stażowe. Pytający zwracali uwagę, że podwyższenie płacy minimalnej powodować będzie utratę pracy i pytali czy można zróżnicować płacę minimalną w zależności od kwalifikacji pracowników. Były także wypowiedzi wspierające programy i pieniądze na dzieci oraz wsparcie rodzin kierowane przez rząd PiS. Padło pytanie o zmniejszenie składek ZUS i prośba o to, aby składki dla małych firm nie były takie obciążające. Został poruszony problem w służbie zdrowia dot. braku dostępności do lekarzy i zabiegów. Minister Henryk Kowalczyk wskazał przyczyny tego stanu, ale takim nadrzędnym jest brak kadry. Wcześniejsze działania rządów i rządu PO-PSL, spowodowały odpływ lekarzy z Polski, a ponowne odbudowanie i stworzenie mechanizmów zwiększenia ilości personelu, to problem wykształcenia ich, który trwa wiele lat. Poruszono wiele tematów od sytuacji wyszkowskiego PiS, poprzez organizacje spotkań w terenie z mieszkańcami, aż po datę wyborów parlamentarnych.

/Janina Czerwińska/

433 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowy sprzęt dla KGW gminy Łochów z Funduszu Sprawiedliwości

W ramach realizacji przez gminę Łochów projektu „Bezpieczna JA”, sfinansowanego ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu...

Zamknij