ggg ggg ggg ggg

Miejsko – Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Radzyminie

W niedzielę, 5 czerwca na błoniu za Kolegiatą Radzymińską rozegrane zostały Miejsko – Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w ramach których do rywalizacji o miano najlepszej przystąpiło siedem drużyn, reprezentujących wszystkie jednostki OSP z terenu Gminy Radzymin.

SONY DSC

Sportowe zmagania druhów z terenu Gminy Radzymin odbyły się przy pięknej, słonecznej pogodzie i dopingu tłumnie zgromadzonych kibiców.
W konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami oraz w ćwiczeniu bojowym, zmierzyły się drużyny reprezentujące jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Radzymina, Słupna, Starych Załubic, Zawad, Rudy, Nadmy i Mokrego.
Podczas realizowania zadań liczył się przede wszystkim czas oraz poprawność wykonania. Sędziego Głównego Zawodów powołał Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Wołominie
st. bryg. Wiesław Drosio, a był nim asp. Mateusz Pilcher.
Przebieg zawodów, relacjonowanych dla publiczności przez dh Edwarda Szymankiewicza, obserwowali z uwagą: Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński wraz z Wiceburmistrzem Krzysztofem Dobrzynieckim, a także czuwający z ramienia organizacyjnego nad wydarzeniem: Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Radzyminie
dh Artur Kacperczak, Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP dh Krzysztof Rostkowski oraz Inspektorzy ds. OC i Ochrony P-Poż. UMiG Radzymin: Dariusz Dąbkowski i Stanisław Jankowski. Wsparcie techniczne zapewniali gospodarze i współorganizatorzy wydarzenia, druhowie OSP Radzymin.
Trzeba powiedzieć, że każda z siedmiu drużyn uczestniczących w zawodach odznaczała się solidnym przygotowaniem i wolą walki, dzięki czemu rozgrywki dostarczyły wielu sportowych emocji nie tylko najbardziej zagorzałym sympatykom pożarnictwa. Co prawda, rywalizacja o pierwsze miejsce zakończyła się bez niespodzianek, ale wynik pojedynku o drugą lokatę rozstrzygnął się dopiero w ćwiczeniu bojowym. Duży wpływ na kolejność drużyn walczących o dalsze pozycje miały z kolei punkty karne, gdyż druhowie nie ustrzegli się błędów. Ostatecznie suma punktów zebranych w obydwu konkurencjach wyłoniła zwycięzcę zawodów i zdobywców kolejnych lokat.
Tytuł Mistrza Gminy Radzymin z wynikiem 107,7 pkt. obroniła drużyna OSP Zawady (Mistrzowie Powiatu Wołomińskiego z ostatnich zawodów powiatowych, które odbyły się w 2019 r.). Drugie miejsce po zaciętej rywalizacji zajęła drużyna OSP Słupno, uzyskując wynik 117,9 pkt. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna OSP Radzymin. (Druhowie świętującej w tym roku jubileusz 120-lecia istnienia jednostki zdobyli dokładnie… 120 punktów).
Po złożeniu meldunku o zakończeniu zawodów i odczytaniu protokołu końcowego przez Sędziego Głównego, nagrody finansowe oraz pamiątkowe dyplomy wręczył drużynom, Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński. Zwycięska drużyna OSP Zawady otrzymała voucher na 3 tys. zł, (nagroda za II miejsce wyniosła 2 tys. zł, zaś za III – 1 tys. zł. Pozostałe drużyny otrzymały po 500 zł).
Warto w tym miejscu nadmienić, że tegorocznym Miejsko-Gminnym Zawodom Sportowo-Pożarniczym Drużyn OSP towarzyszył piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który odbywał się w parku na Placu T. Kościuszki. (W trakcie trwania festynu chętni mogli zapisać się do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Radzymin). Ponadto, po zakończeniu zawodów na publiczność zgromadzoną na błoniu za Kolegiatą czekała jeszcze niespodzianka w postaci widowiskowego pokazu ratownictwa drogowego w wykonaniu druhów OSP Radzymin i OSP St. Załubice oraz Zespołu Ratowników Medycznych. (Zainscenizowano akcję udzielania pomocy ofiarom zderzenia dwóch wozów policyjnych, które w następstwie wypadku zostały uwięzione we wrakach pojazdów).
W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim mieszkańcom i przybyłym gościom za obecność i dopingowanie drużyn, biorących udział w zawodach.
Gratulując zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zawodów przypominamy, że drużyny OSP Zawady i OSP Słupno, będą reprezentować naszą gminę na Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które w tym roku odbędą się także w Radzyminie, w sobotę 25 czerwca. Wszystkich mieszkańców już dziś zapraszamy do kibicowania!

/R.S. Lewandowski/

957 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczystość nadania sztandaru 9 Brygadzie Wsparcia Dowodzenia DG RSZ w Białobrzegach

We wtorek, 7 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia sztandaru dla 9 Brygady Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych im....

Zamknij