ggg ggg ggg

Mazowiecka Wspólnota Samorządowa (15.01.2013)

Spotkanie Noworoczno – Bożonarodzeniowe Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej było okazją do podsumowania działalności, ale również złożenia sobie życzeń i podziękowań za wspólna pracę.


 
Odbyło się 11 stycznia 2013 r. w Hotelu Batory w Tłuszczu, a jego gospodarzami byli przedstawiciele zarządu Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej: Konrad Rytel – prezes, Mariusz Ambroziak – wiceprezes, Adam Kopczyński – wiceprezes oraz Paweł Bednarczyk – burmistrz Tłuszcza.
Jak zapewniał prezes Konrad Rytel jest to spotkanie samorządowców Mazowsza j – przyjaciół: „Chcemy spotykać się bez względu na przynależność. Staramy się łączyć, przyjaźnić i wspólnie działać w tej samorządowej służbie. Chcemy spotykać się, rozmawiać, podsumować mijający okres.”
 Jak się okazało przybyło wielu spośród mazowieckich burmistrzów, wójtów, pracowników samorządów oraz osób zaprzyjaźnionych. Serdecznie witano gości, m.in.: senator Annę Aksamit, biskupa pomocniczego diecezji warszawsko – praskiej ks. Marka Stolarczyka, posła Pawła Poncyliusza, posła Jacka Sasina,  sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP Olgierda Dziekońskego, były posła Artura Zawiszę, starostę wołomińskiego Piotra Uścińskiego byłego posła Artura Zawiszę. W spotkaniu udział wzięli: burmistrz Wołomina Ryszard Madziar, burmistrz Radzymina Zbigniew Piotrowski, burmistrz Kobyłki Robert Roguski, wójt Jadowa Dariusz Kokoszka, wójt Strachówki Piotr Orzechowski, burmistrz Ursynowa Piotr Guział oraz niezwykle serdecznie witany przez prezesa Wspólnoty – burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski. Wszystkich obecnych nie sposób wymienić, ale atmosfera rzeczywiście była wyjątkowa, a sam prezes Konrad Rytel wielu spośród obecnych witał i przedstawiał w kilku słowach. Zebrani mieli możliwość zobaczenia członków zarządu Wspólnoty w komplecie, porozmawiać o wspólnych problemach i samorządowych sukcesach. Spotkania prowadził Rafał Pazio.
Ksiądz biskup Marek Stolarczyk udzielił błogosławieństwa samorządowcom uczestniczącym w spotkaniu Noworoczno – Bożonarodzeniowym. Nawiązał do świąt, do przyjścia Zbawiciela na świat oraz do ludzi przybywających, aby służyć Jezusowi. Do właśnie takich osób zaliczył samorządowców – ludzi oddających się swojej służbie, wytrwałych, wiernych i miał nadzieję, że ten duch w nich zostanie.


Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk witając wszystkich mówił: „Dzisiejsze spotkanie jest wyjątkową okazją, by przekazać najlepsze życzenia, jak również podsumować mijający rok i pomyśleć, co przed nami… Patrzę z ufnością w przyszłość wierząc, że rok, w który wchodzimy, nie będzie gorszy od minionego, a wciąż widniejący nad nami kryzys nie zahamuje rozwoju naszych gmin. W 2013 roku czekaja nas kolejne wyzwania, którym jestem przekonany, wspólnie podołamy”.  Życzył, aby ten 2013 r. przyniósł satysfakcję z dobrze przeżytych dni, wiele nowych szans i perspektyw na rozwój zawodowy, osobisty, a także na dalszy rozwój Ojczyzny oraz zdrowia i spokoju ducha. Odczytał również list otrzymany od wiceministra Rady Ministrów Janusza Piechocińskiego, w którym wiceminister m.in. przekazywał: „Na ręce przyjaciół z Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej kieruję słowa szacunku i uznania dla uczestników spotkania. Niech dalsze wspólne działanie w dążeniu do wyznaczonych celów przyniosą wiele korzyści dla Waszego Samorządu. Proszę o przyjęcie życzeń zdrowia i wytrwałości oraz satysfakcji ze spełnionych zamierzeń i planów, szczególnie szczęścia dla przeznaczeń”.
Wiceprezes Wspólnoty Adam Kopczyński podzielił się kilkoma refleksjami dot. rodziny, nawiązując do narodzin Jezusa. Życzył, aby samorządowcy swoją postawą podkreślali, że są w służbie rodziny, gminy, powiatu i narodu.  Z kolei sekretarz stanu Olgierd Dziekoński podkreślał wartość samorządu, wiarę w dobro, jakim jest wspólnota samorządowa: „Zgoda buduje – próbujmy tę zgodę urzeczywistnić – zawsze mimo trudności”.
 O samorządzie i wyjątkowości takiego spotkania mówił także poseł Jacek Sasin: Wspólnota Samorządowa – to ludzie, którzy chcą coś zrobić tu, w tych gminach, miastach, tej części kraju. To, co urzeka mnie w tych środowiskach – nie tylko reprezentują swój interes, chcąc wygrać wybory. Jest to wspólnota przyjaciół, chcą być ze sobą. Wyczuwa się atmosferę bliskości, serdeczności, życzliwości. Zazdroszczę Wam, że takie środowisko udało się zebrać”. Życzył sukcesów w pracy samorządowej, ale i w życiu codziennym – miłości, zdrowia, najmniej trosk i najwięcej sukcesów.  Nie tylko zdrowia, ale i szczęścia życzył następny z gości, poseł Paweł Poncyliusz. Każda z osób zabierająca głos miała wiele do przekazania, ale zawsze wiązało się z podkreśleniem pozytywnej roli, jaką odgrywa w naszych społecznościach Mazowiecka Wspólnota Samorządowa. Spotkanie było też okazją do uhonorowania i wręczenia podziękowań skierowanych do prezesa Wspólnoty Konrada Rytla. W niecodziennej oprawie, w specjalnych strojach pracownicy Fundacji „Dzieci Dzieciom” podziękowali prezesowi za wsparcie, współpracę na rzecz podopiecznych.
Po części oficjalnej nastąpiła część biesiadna i wszystkich uczestników zaproszono do wspólnej wieczerzy składającej się z potraw wigilijnych. Dalsze rozmowy i dzielenie się swoimi spostrzeżeniami odbywało się w miłej i naprawdę przyjacielskiej, noworocznej atmosferze.
/Janina Czerwińska/ 

Galeria zdjęć

2 599 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielka kwesta z serduszkami odbyła się także w Mieście Cudu nad Wisłą… (15.01.2013)

W minioną niedzielę, 13 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w Radzyminie. Wolontariusze sztabu w Mieście Cudu nad Wisłą...

Zamknij