ggg
ggg ggg

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z mieszkańcami Pułtuska

20 czerwca 2020 r. do sali Maneż w Domu Polonii w Pułtusku tłumnie (zachowując odpowiednie odległości i nakładając maseczki) przybyli na spotkanie z Elżbietą Witek – Marszałek Sejmu RP mieszkańcy Pułtuska, sympatycy Prawa i Sprawiedliwości oraz generalnie osoby zainteresowane wyborami prezydenckimi oraz kandydatem Andrzejem Dudą.

Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek odwiedziła Pułtusk w ramach akcji „Łączy nas Polska”, na zaproszenie Henryka Kowalczyka – posła ziemi pułtuskiej. Spotkania mają na celu wyrażenie poparcia dla kandydatury Prezydenta Andrzeja Dudy i reelekcji obecnie urzędującego Prezydenta na kolejną kadencję. Wraz z posłem Henrykiem Kowalczykiem szanownego gościa przywitał poseł Krzysztof Tchórzewski z naszego regionu siedlecko – ostrołęckiego. Marszałek Elżbieta Witek wspominała swój pobyt w Pułtusku – uczestniczyła w Pikniku Husarskim, który bardzo jej się podobał. Wyjaśniła, dlaczego zostało zorganizowane to spotkanie z mieszkańcami – wsparcie Prezydenta, ale też uświadomienie jak ważną osobą jest Prezydent i szczególnie właśnie ten – Andrzej Duda. To ustawy podpisywane przez Prezydenta zmieniają polską rzeczywistość. Ta współpraca i to, że jest z tej samej opcji politycznej pozwala na dobre współdziałanie. Wspominała pierwszą kampanię i trudności, bo przecież otrzymali budżet przyjęty po poprzednikach. Było trudno, ale wprowadzili programy społeczne: 500+, później na każde dziecko, obniżyli wiek emerytalny… Zapóźnień było tak wiele, ale musieli, jako PiS przyśpieszyć zmiany. Zapewniała, że „Silnym fundamentem jest, była i mam nadzieję, że będzie – rodzina” i rodzina musi dostać wszechstronną opiekę państwa. Dopóki Prezydentem jest Andrzej Duda i są rządy Prawa i Sprawiedliwości te programy będą. Jednak kandydat opozycji Rafał Trzaskowski mówi, że będzie wypalać żelazem rządy PiS i nie ma najmniejszej gwarancji, jeśliby przejął rządy w Polsce, że wprowadzone programy zostaną. „Musimy odpowiedzieć dziś sobie – Jakiej Polski chcemy? Czy Polski mającej w sobie patriotyzm, wartości…. Czy chcemy zmiany?” – zadawała pytanie zebranym. „Tu w Pułtusku macie Polskę w sercu, wartości, opiekujecie się repatriantami”. Zwracała uwagę, że bocznymi drzwiami wchodzi ideologia LGBT. Przypominała, że obecnie Pan Prezydent stoi na straży Konstytucji, a w niej opisane jest kogo i co uważamy za rodzinę. Podkreślała też, że mamy wybór między dwoma systemami wartości. Marszałek Elżbieta Witek mówiła m.in. o dotychczasowych działaniach Rządu RP i planach na najbliższe lata, epidemii koronawirusa i pieniądzach przekazanych z tarcz antykryzysowych i finansowych, aż po najnowsze wprowadzone wsparcie – bon turystyczny. Zachęcała również do wzięcia udziału w wyborach oraz oddania głosu na Prezydenta Andrzeja Dudę. „Zachęcajcie znajomych, rodzinę, rozmawiajcie, podając przykłady tego, co zrobił Prezydent Andrzej Duda na świecie i dla Polski” – apelowała Pani Marszałek.
Na temat Prezydenta Andrzeja Dudy kilka zdań do zebranych skierował również poseł Krzysztof Tchórzewski. Opisując Prezydenta jako człowieka, posła, polityka, patriotę – mówił o Andrzeju Dudzie same pozytywne rzeczy: odporny, oddany Polsce, wykształcony, elokwentny, kompetentny, dający się lubić, z doświadczeniem w pracach rządu i urzędu prezydenckiego, pracach Unii Europejskiej, a więc posiadający możliwości podejmowania słusznych decyzji. To jest „Prezydent potrafiący godnie Polskę reprezentować”.
Po wszystkich wystąpieniach poseł Henryk Kowalczyk złożył Pani Marszałek życzenia imieninowe, a cała sala zaśpiewała „Sto lat”. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.
/Janina Czerwińska/

847 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
(Nie tylko nocne) Marki przywitały Prezydenta Andrzeja Dudę!!!

W minioną środę, 17 czerwca późnym wieczorem Prezydent RP Andrzej Duda złożył wizytę w Markach, gdzie spotkał się z właścicielami...

Zamknij