ggg ggg ggg ggg

Liceum już oficjalnie na swoim

Społeczność szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym (gm. Nieporęt) – szkoły założonej i prowadzonej przez Powiat Legionowski, z nowej siedziby korzysta już od początku września. Natomiast oficjalnego i uroczystego przekazania budynku do użytku dokonano w środę, 20 września.

W wydarzeniu zorganizowanym w nowo wybudowanym obiekcie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych ze Starostą Legionowskim Sylwestrem Sokolnickim i Wójtem Gminy Nieporęt Sławomirem Maciejem Mazurem na czele.
Stronę rządową reprezentowali: Starosta Wołomiński Adam Lubiak oraz Wiceminister Rozwoju i Technologii Piotr Uściński. Z ramienia samorządu województwa mazowieckiego w spotkaniu uczestniczyli: Sekretarz Marszałka Województwa Emil Sawicki oraz Radni Sejmiku: Anna Brzezińska i Michał Prószyński. Ponadto, obecni byli radni powiatowi i gminni, reprezentanci szkół, służb oraz instytucji, nauczyciele i uczniowie.
W programie uroczystości znalazły się okolicznościowe przemówienia, przekazanie na ręce dyrektor Magdaleny Grodzkiej-Bulge symbolicznego klucza do szkoły, przecięcie wstęgi oraz występy artystyczne uczniów. W imieniu Wojewody Mazowieckiego Tobiasza Bocheńskiego okolicznościowy list odczytał Starosta Wołomiński Adam Lubiak.
Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym, którego utworzenie w 2019 r. było wspólną inicjatywą ówczesnego starosty legionowskiego Roberta Wróbla i wójta Gminy Nieporęt Sławomira Macieja Mazura, to pierwsza i jedyna szkoła ponadpodstawowa na terenie Gminy Nieporęt. Placówkę powołano 28 III 2019 r. uchwałą Rady Powiatu w Legionowie nr 47/V/19. Tego samego dnia podpisano stosowne porozumienie z Gminą Nieporęt. Od września 2019 r. liceum funkcjonowało, korzystając z pomieszczeń użyczonych przez Szkołę Podstawową im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 r. i czekając na swoją własną siedzibę. Budując tożsamość szkoły, 27 I 2020 r. nadano jej imię wybitnego pisarza i futurologa Stanisława Lema, a 13 IX 2021 r. sztandar. Jednocześnie trwał proces inwestycyjny związany z budową siedziby liceum. Już 1 X 2020 r. podpisano umowę z wyłonioną w postępowaniu przetargowym firmą Przedsiębiorstwo Projektowo-Budowlane EKOBUD s.c. Ewa i Remigiusz Owczarek na realizację dokumentacji projektowej inwestycji. Decyzja pozwolenie na budowę nr 1645/21 została wydana 29 IX 2021 r., zaś 30 III 2022 r. wybrany w przetargu wykonawca, firma Arcus Technologie Sp. z o.o., został wprowadzony na teren budowy, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie SP i rozpoczął prace. Półtora roku później zostały one
zakończone.
Dwukondygnacyjny gmach w kształcie litery „L” ma powierzchnię 1540 m². Znajduje się w nim 8 większych sal dydaktycznych i 4 mniejsze, a także szatnia, biblioteka, sala do ćwiczeń siłowych z szatnią i łazienką, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracyjno-biurowe, toalety (w tym dwie dla osób z niepełnosprawnościami), serwerownia, kotłownia, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe oraz obszerny hol z przeznaczeniem na spotkania i uroczystości dla społeczności szkolnej. Obiekt wyposażono w windę, co sprawia, że jest on całkowicie wolny od barier architektonicznych. Teren wokół został zagospodarowany zielenią.
Całkowity koszt inwestycji zamknął się w kwocie 21 235 275,35 zł. Realizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez wsparcia, którego udzielili: Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych –
17 000 000,00 zł; Gmina Nieporęt – dotacja w łącznej wysokości 1 370 209,37 zł, Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – 1 000 000,00 zł
oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego – 300 000,00 zł na zakup sprzętu informatycznego.
Gratulujemy całej społeczności szkolnej i życzymy udanego roku szkolnego w nowoczesnych przestrzeniach w nowej odsłonie!

/opr. KW; źródło: Powiat Legionowski/

254 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
NIE dla KOMPOSTOWNI ODPADÓW w Gminie Radzymin! – Starosta Adam Lubiak poparł działania Mieszkańców

– Na wniosek mieszkańców Radzymina i okolic wystąpiłem do Wojewody Mazowieckiego z prośbą o pomoc w sprawie planów budowy kompostowni/zakładu...

Zamknij