ggg ggg ggg

Lepsza komunikacja w mieście dzięki bezkolizyjnym przejściom

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w obecności burmistrza Łochowa Roberta Gołaszewskiego i wicemarszałek Senatu Marii Koc, podpisały wartą 27 mln zł umowę na budowę tunelu pod torami w Łochowie. Wykonawcą tej inwestycji jest firma PORR Polska Infrastructure S.A..  Tunel poprawi komunikację w mieście oraz zwiększy bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym.

 

fot1Bezpieczny tunel pod torami i drogą krajową nr 50 powstanie w miejsce przejazdu kolejowego kat. A, w ciągu drogi krajowej numer 62, na ul. Wyszkowskiej w Łochowie. Dodatkowo w ramach inwestycji powstanie łącznik drogowy, który połączy tunel z drogą krajową nr 50. Budowa tunelu usprawni komunikację w mieście. Kierowcy i piesi zyskają swobodną i bezpieczną drogę pomiędzy przedzielonym linią kolejową miastem. Wzrośnie także bezpieczeństwo ruchu kolejowego na trasie z Warszawy w stronę Białegostoku. Zakończenie prac zaplanowane jest w 2019/2020r.
– W mojej ocenie tunel, który zostanie wybudowany za 2,5 roku to kluczowa inwestycja drogowa nie tylko dla mieszkańców naszej gminy, ale też i dla osób, które przejeżdżają przez Łochów tranzytem. Obiecywano nam tę inwestycję przy pierwszym etapie modernizacji linii kolejowej, ale niestety, tylko na obiecankach się skończyło. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że linia kolejowa po modernizacji będzie jeszcze bardziej obciążona ruchem pociągów, co z kolei spowoduje częstsze zamykanie rogatek przejazdu, a przez to powstawałyby jeszcze większe niedogodności. Podpisanie tej umowy powoduje, że problem korków przy zamkniętym przejeździe kolejowym w niedalekiej przyszłości zostanie raz na zawsze rozwiązany, a kierowcy i piesi zyskają bezpieczne połączenie północnej z południową częścią Łochowa – mówi Robert Gołaszewski, burmistrz Łochowa
Poza budową tunelu pod torami przewidziana jest także budowa wiaduktu drogowego w ciągu –drogi powiatowej nr 4202 Jasiorówka – Brzuza – Sadowne nad linią kolejową nr 6 i drogą krajową nr 50. PLK planuje w maju br. podpisać umowę na jego wykonanie. W chwili obecnej trwają także prace projektowe związane z budową przejścia podziemnego (ul. Baczkowska i Żeromskiego). Termin realizacji umowy to lipiec 2018 r. W przejściu przewidziano udogodnienia dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Wygodne wejścia do obiektu zapewnią zadaszenia. Będą też dojazdy dla rowerzystów.
Wszystkie inwestycje realizowane są w ramach modernizacji linii E75 Warszawa – Białystok i finansowane z programu CEF „Łącząc Europę”.
/oprac. J.Cz./

1 974 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kobyłka, Dąbrówka i Radzymin na targach gruntów inwestycyjnych INVESTATE POLAND

W dniach 21-23 kwietnia 2017 odbyły się targi INVESTATE POLAND 2017, będące jednym z większych tego typu wydarzeń na terenie...

Zamknij