ggg ggg ggg

Legionowo gotowe i bezpieczne

Euro 2012 to nie tylko budowa stadionów, ale również bezpieczeństwo mieszkańców, turystów, kibiców i zawodników – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki podczas wizytacji ośrodka pobytowego reprezentacji Grecji.

Zawodnicy  zamieszkają  w Jachrance, a trenować będą na stadionie miejskim w Legionowie. Stan przygotowań lokalnych władz i służb do przyjęcia zagranicznych gości sprawdził w miniony wtorek Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.


W Hotelu Warszawianka w Jachrance o planowanych procedurach w zakresie bezpieczeństwa opowiedzieli funkcjonariusze policji, straży pożarnej, pogotowia, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, specjaliści z  Centrum Szkolenia Policji oraz specjaliści od zarządzania kryzysowego. Zgromadzeni goście dowiedzieli się, że osoby mające styczność z drużyną otrzymają specjalne akredytacje UEFA, wyjazdy piłkarzy będą odbywały się w asyście policji. Przedstawiciele  Państwowej  Straży Pożarnej z komendy wojewódzkiej i powiatowej omówili stan zabezpieczenia przeciwpożarowego obiektów. Na temat zaplecza medycznego wypowiedzieli się reprezentanci pogotowania ratunkowego oraz Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. Dyskutowano też o tym jak zapewnić bezpieczeństwo podczas otwartego, oficjalnego treningu piłkarzy na stadionie miejskim w Legionowie. Prezydent  Roman Smogorzewski podkreślał, że zależy mu na całkowitym wykorzystaniu 1700 miejsc, jakie znajdują się na legionowskim stadionie. Przedstawicielom służb  mundurowych, pomysł  niezbyt przypadł do gustu, bowiem takie zapełnienie stadionu przez kibiców z treningu czyniłoby „imprezę masową”- a procedury zapewnienia porządku i bezpieczeństwa podczas takiego zgromadzenia są rygorystycznie przestrzegane. Po dyskusji uzgodniono jednak, iż nie ma przeszkód, by była to impreza masowa, lecz należy dotrzymać 30-dniowego terminu na załatwienie wszelkich obowiązujących  formalności. Podczas spotkania  narodził się też pomysł, by obok hotelu w Jachrance powstało lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. I tak się stanie. Po obradach w Jachrance wojewoda wraz z towarzyszącą mu ekipą przybył do Legionowa, gdzie sprawdził zabezpieczenie samego stadionu, jak i pobliskiej hali sportowej Arena.  Cały kompleks obiektów przy ul. Parkowej będzie wynajęty reprezentacji Grecji na wyłączność. W hali sportowej  podczas mistrzostw będzie ulokowane centrum prasowe. Okalające stadion nowo wybudowane ogrodzenie będzie  zamaskowane  specjalną siatką maskującą, by piłkarzom   zapewnić  dyskrecję.  Cały obiekt będzie monitorowany i ochraniany przez służby porządkowe.


Na Mazowszu swoją bazę, oprócz Grecji, mają jeszcze trzy drużyny. Piłkarze Polski i Rosji zamieszkają w Warszawie. Chorwaci przebywać będą w Hotelu Sielanka w Warce. Na centrum pobytowe poszczególnych uczestników EURO 2012 składają się dwa elementy – hotel oraz ośrodek treningowy. Hotel powinien być oddalony nie dalej niż 20 minut jazdy autokarem od centrum treningowego i godzinę podróży od lotniska. Ponadto musi posiadać minimum 60 pokoi, zaplecze konferencyjne i restauracyjne oraz strefę rekreacji i odnowy biologicznej. Natomiast ośrodek treningowy musi być wyposażony w pełnowymiarowe boisko piłkarskie (105 na 68 m) i trybuny na przynajmniej tysiąc osób. Powinien również umożliwiać przeprowadzenie zamkniętych zajęć z piłkarzami.  rwc

Galeria zdjęć

2 187 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ząbki poszły powiatowi na rękę (28.02.2012)

Ząbkowscy radni zgodzili się na przystąpienie do umowy w sprawie Wspólnego Biletu na nowych, wynegocjowanych przez starostę Piotra Uścińskiego, warunkach....

Zamknij