ggg ggg ggg ggg

Lata 20-te, lata 30-te wyszkowskich seniorów (14.02.2012)

Tegoroczny bal Seniorów z terenu gminy Wyszków został zorganizowany po raz VI. 11 lutego seniorzy spotkali się w “Gościńcu pod Jesionem”, aby w wyjątkowej atmosferze roztańczonych lat 20 i 30 ubiegłego wieku tańczyć i bawić się „do upadłego”. Organizatorami imprezy byli: Ośrodek Pomocy Społecznej, Dom Dziennego Pobytu “SENIOR” w Wyszkowie oraz Stowarzyszenie “Promenada” w Wyszkowie, a honorowy patronat nad balem sprawował Burmistrz Wyszkowa. Burmistrz Grzegorz Nowosielski wraz małżonka oraz reprezentującą OSP dyrektor Agnieszką Mróz dokonał uroczystego otwarcia VI Balu Karnawałowego Seniorów. Życzył uczestnikom wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń. 11 lutego 140 osobową grupę balowiczów organizatorzy przenieśli w lata 20-te – 30-te minionego stulecia. Świadczyły o tym nie tylko pięknie ubrani seniorzy, ale również stylowe auta, które można było podziwiać przed wejściem do lokalu.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej „BLUSZCZ” z Warszawy przygotowała pokaz mody, a Pani Wioleta Skobieńska opowiedziała o stylach i modzie w okresie międzywojennym. W trakcie Balu Stowarzyszenie „PROMENADA” prowadziło zabawę fantową, której dochód ze sprzedaży losów (po 5 zł za jedne) zasili fundusz stypendialny „Talenty Wyszkowa”. Tradycją na balu są wybory królowej i króla balu. W tym roku Królową została Hanna Zielińska z Zespołu Pieśni i Tańca „Oberek”, a królem Aleksander Duchnowski z Domu Dziennego Pobytu „Senior”. Nagrodę dla królowej i króla balu ufundował salon fryzjerski – Strzyżenie damsko – męskie G. Grześkiewicz i I. Kozon. Stanisław Świadkowski właściciel samochodu Dajmler rocznik 1948 zachwycony pomysłowością seniorów, którzy się przebrali w stylu lat 20-30, zwycięzców konkursu za najlepszą kreację stylową, zaprosił na przejażdżką ulicami Wyszkowa. Laureatami tej konkurencji zostali Jolanta Duszyńska i Jan Geskin.Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez Burmistrza Wyszkowa. W duchu lat międzywojennych uczestników balu bawił zespół DOBRA NOCKA Marka Modzelana, który przebojami z tamtych lat m.in.: „Lata 20-te lata 30-te”, „Zakochani są wśród nas”, bawili Seniorów do późnych godzin nocnych. Należy też pochwalić Panie organizatorki, a w szczególności prowadzącą Dorotę Wojtkowską, nie tylko za sprawne przeprowadzenie naszych seniorów przez wszystkie punkty programu, ale również za przepiękne stylowe kreacje, w których się zaprezentowały.                                                                                                
/J.Cz. + D.W./

Galeria zdjęć

2 175 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
„Jesteś potrzebny. Bądź wolny od uzależnień. Staraj się pomagać innym!” (14.02.2012)

Oto hasła, z którymi do młodzieży postanowili dotrzeć organizatorzy i pomysłodawcy programu „Profilaktyka i Ty”. Nie pierwsze to działania w...

Zamknij