ggg ggg

Ku pamięci i w hołdzie poległym (15.11.2011)

Pułtuszczanie licznie uczestniczyli w tegorocznych oficjalnych obchodach Święta Niepodległości. Na ulicach powiewały biało-czerwone flagi w miejscach pamięci zapłonęły znicze i złożono kwiaty. W intencji poległych za naszą wolność modlili się zgromadzeni wierni w pułtuskiej Bazylice.


Obchody 11 listopada w Pułtusku rozpoczęły się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego przy ul. Warszawskiej, gdzie odbył się capstrzyk przygotowany przez Związek Piłsudczyków RP Koło w Pułtusku oraz Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku. W 93 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę przed Pomnikiem Marszałka zgromadzili się harcerze, przedstawiciele władz miasta i powiatu, poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście. Wśród nich byli między innymi członkowie Stowarzyszenia Sympatyków 5 Pułku Ułanów Zasławskich z Ostrołęki z wiceprezesem Janem Grzybem, Grupa Rekonstrukcji Historycznych „Kampinos” z Zakroczymia oraz Towarzystwo Historyczne Flotylla Rzeczna Marynarki Wojennej z Modlina ze Sławomirem Jodełką. Słowo okolicznościowe wygłosił dr. Radosław Lolo – prezes Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego. Uroczystość uświetnił koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku. 

11 listopada oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się równie uroczyście przy kwaterze grobów wojskowych na I cmentarzu przy ul. Kościuszki. Delegacje samorządowców, przedstawicieli firm, szkół oraz instytucji w hołdzie poległym w walce za Ojczyznę złożyły kwiaty przy tablicy pamiątkowej. Program artystyczny „Miejcie nadzieję” tuż przed uroczystą Mszą Św. zaprezentowali uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. Jana Pawła II w Pułtusku. Podczas Mszy św. wierni modlili się w intencji Ojczyzny.
 /BH/

1 977 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Modernizacja ul. Długiej i ul. Kościuszki w Łochowie (15.11.2011)

Kolejny raz uczestniczyliśmy w niezwykle pozytywnym wydarzeniu dla Łochowa. W ubiegłą sobotę, 12 listopada władze samorządowe uroczyście przekazały do użytku...

Zamknij