ggg

Konferencja w ramach Tygodnia Zawodowca

W związku z rozpoczynającym się w dniu 23 marca i trwającym do 27 marca 2015 r. w województwie mazowieckim Tygodniem Zawodowca, w Wyszkowie zaproszono na konferencję skierowaną do dyrektorów szkół, uczniów gimnazjum i ich rodziców.

26 marca 2015 r. w auli Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Wyszkowie odbyła się konferencja pt. „Szkoły i pracodawcy – razem ku lepszej jakości kształcenia zawodowego” zorganizowana przez starostę wyszkowskiego Bogdana Pągowskiego oraz dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Teresę Michalak.
W konferencji udział wzięli m.in.: przedstawiciele Specjalnych Stref Ekonomicznych, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz dyrektorzy gimnazjów. Celem jest promocja kształcenia zawodowego oraz przedstawienie oferty współpracy SSE ze szkołami gimnazjalnymi przy planowaniu przez uczniów gimnazjów dalszej ścieżki rozwoju edukacyjnego.

dscf9046
Uczestników spotkania przywitał Adam Mróz wicestarosta wyszkowski. Wśród nich zaś szczególnie współorganizatorów i przedstawicieli delegatury: Teresę Michalik, Joannę Stachurską, Bożenę Kmieć, Elżbietę Radomską, dyrektorów szkół i placówek, którzy przybyli z młodzieżą i w otoczeniu zespołów doradczych, przedstawicieli pracodawców, Marcina Kuchcińskiego – dyrektora Departamentu Pozyskiwania Inwestorów, przedstawicieli instytucji i jednostek miejskich i powiatowych.
Otwarciea konferencji dokonali wspólnie Teresa Michalak – dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Bogdan Pągowski starosta wyszkowski.

W czasie konferencji odbyły się wykłady ilustrowane prezentacjami multimedialnymi. Poruszano następujące tematy:
1/ Rozwój kształcenia i doradztwa zawodowego w nowej perspektywie finansowej 2014-2020 – prelegent Jolanta Stachurska,
2/ Struktura kształcenia zawodowego na potrzeby rynku pracy w powiecie
wyszkowskim – prelegent Grażyna Polak – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wyszkowie,
3/ „Rola Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w upowszechnianiu szkolnictwa zawodowego” – prelegent Marcin Kuchciński dyrektor Departamentu Pozyskiwania Inwestorów,
4/ Kształcenie zawodowe w Powiecie Wyszkowskim – stereotypy a rzeczywistość- prelegent Krzysztof Arbaszewski naczelnik Wydziału Edukacji,
5/ Drogowskazy rozwoju zawodowego – możliwości i ograniczenia poradnictwa zawodowego – prelegent Katarzyna Łada Poradnia Psychologiczno -Pedagogiczna w Ostrołęce,
6/ „Trudny wybór” – prelegent Grażyna Majewska dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Wyszkowie,
7/ Egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe – uwagi praktyka – Dariusz Glinka dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Wyszkowie,
8/ Oczekiwania pracodawcy – współpraca ze szkołą – przedstawiciel CECH-u.
9/ „Dobre praktyki” – Grażyna Kalinowska – dyrektor Zespołu Szkół Nr 2, Marian Popławski – dyrektor Zespołu Szkół Nr1 w Wyszkowie.

Dyskusję na tematy poruszane w trakcie konferencji zakończono podsumowaniem dokonanym przez dyrektor Teresę Michalak i wicestarostę Adama Mroza.
W przerwie między wykładami i dyskusją zaproszono uczestników na słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów I LO im. K.C. Norwida w Wyszkowie oraz pokaz „musztry kulinarnej”.

dscf9042
Organizacja Tygodnia Zawodowca polegała na formule dni „drzwi otwartych”, podczas których gimnazjaliści będą mogli zapoznać się bliżej z działalnością szkoły, pogłębić wiedzę na temat zawodów, w których szkoła kształci i dowiedzieć się, co szkoła może zaoferować potencjalnym kandydatom, jak również wziąć udział w innych aktywnościach zaproponowanych przez szkołę. Celem powyższej inicjatywy jest ułatwienie gimnazjalistom podjęcia decyzji o wyborze szkoły i kierunku kształcenia, a tym samym wyborze dalszej ścieżki zawodowej. Konferencja umożliwiła dyskusję i wymianę informacji na w/w tematy i pogłębienie wiedzy dyrektorów, rodziców, osób zainteresowanych.
/J. Cz./

Galeria zdjęć

dscf9049

2 062 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
NAGANIALI NA ZADYMĘ

Od 9 marca jesteśmy smutnymi świadkami wydarzeń w Legionowie. Tego dnia, ok. godz. 14.00 ekipa „kryminalnych” z Komendy Powiatowej Policji...

Zamknij