ggg

Konferencja poświęcona błogosławionemu kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu

„ Czas to miłość”

Pod takim hasłem 20 października br. w Zespole Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się konferencja poświęcona błogosławionemu kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, który na kartach historii zapisał się jako nauczyciel i ojciec narodu, pasterz pasterzy, sługa ołtarza i ojczyzny, Prymas Tysiąclecia. Wzięli niej udział nauczyciele, dyrekcja szkoły, młodzież oraz zaproszeni goście: ks. prof. Waldemar Chrostowski- teolog, biblista, profesor zwyczajny Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich, Członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk, autor ponad 2000 publikacji naukowych i popularnonaukowych, Pani Michalina Jankowska- Dyrektor Instytutu Prymasowskiego w Warszawie, ks. Jerzy Krysztopa- kustosz Sanktuarium w Zuzeli, ks. dr Jan Okuła- proboszcz parafii pod wezwaniem WNMP w Ostrowi Mazowieckiej, Pani Krystyna Polakowska- Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej, Pani Agnieszka Radomska-Kierownik Biura Oświaty w Starostwie Powiatowym oraz Pani Urszula Waniewska- Kierownik Biura Inwestycji i Zamówień Publicznych w Starostwie Powiatowym i Przewodnicząca Rady Rodziców.
Uczestnicy wysłuchali wykładu ks. prof. Waldemara Chrostowskiego „ Prymas Tysiąclecia w Roku Trzech Papieży” oraz dzięki opowieści kustosza Sanktuarium w Zuzeli ks. Jerzego Krysztopy mogli bliżej poznać historię tego niezwykłego miejsca urodzenia, chrztu, lat dziecięcych kardynała Wyszyńskiego, a współcześnie miejsca pielgrzymek i kultu. Całość dopełniła projekcja filmu dokumentalnego o tym wielkim duszpasterzu Polaków. Uroczystość uświetnił montaż muzyczny przygotowany przez młodzież pod kierunkiem s. Nikodemy i ks. Adama.
Tak doniosła uroczystość była również doskonałą okazją do podsumowania Szkolnego konkursu plastycznego i literackiego „ Czas to miłość” zorganizowanego z okazji beatyfikacji kardynała Wyszyńskiego. Spośród 70 prac plastycznych i 100 literackich komisja w składzie: ks. Adam Polkowski, Anna Błażyńska, Dorota Sadowska, Klaudia Szymańska, Mariusz Chorchos, Monika Kucharczyk, Urszula Zadroga i s. Nikodema Czarnecka wyłoniła najlepsze: w części plastycznej pierwsze miejsce zajął Maciej Dąbrowski z kl. III TEA, drugie Wiktoria Skrajna z kl. I TSH i Wiktoria Skrzecz z kl. III LOA, a trzecie Wiktor Szczechura z kl. I TI i Katarzyna Radecka z kl. III TIA; w części literackiej natomiast pierwsze miejsce przypadło w udziale Katarzynie Sadowskiej z kl. III TEA i Maciejowi Dąbrowskiemu z kl. III TEA, drugie Katarzynie Skłodowskiej z kl. III LOB, a trzecie Oliwii Liszewskiej z kl. III TEA i Mai Wyszyńskiej z kl. II LOA. Zwycięzcy i wyróżnieni zostali obdarowani dyplomami i książkami, a ks. prof. Waldemar Chrostowski za zajęcie I miejsca w każdej kategorii ufundował nagrody pieniężne. Wśród uczestników konferencji rozlosowano również publikacje księdza profesora.
Cenną pamiątką tego wydarzenia będą podarowane przez autora ks. prof. Waldemara Chrostowskiego publikacje oraz książki kardynała Wyszyńskiego, które na ręce Pana Dyrektora Bogusława Konrada złożyła Pani Michalina Jankowska- Dyrektor Instytutu Prymasowskiego w Warszawie.

/Tekst i zdjęcia – Zespół Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej/

517 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gmina Andrzejewo uzyskała ponad 6 mln zł z Rządowego Funduszu „Polski Ład”

W związku z ogłoszeniem realizacji Rządowego Funduszu „Polski Ład” Programu Inwestycji Strategicznych w dniu 25 września 2021 r. w Ostrowi...

Zamknij