ggg
ggg ggg

Konferencja online Starostwa Powiatu Ostrowskiego, czyli rozmowy o nowej aplikacji pn. OMNIBUS pomagającej młodzieży w wyborze zawodu i nie tylko…

Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek zaprosił w ubiegły poniedziałek, 26 kwietnia do udziału w konferencji online, która odbyła się o godz. 14.00 na platformie EWENEA. Konferencję prowadził Paweł Pecura – kierownik Biura Strategii i Promocji w Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej.
Konferencja poświęcona została aplikacji mobilnej pn. OMNIBUS, która będzie narzędziem stworzonym w ramach Projektu grantowego: „Młodzi profesjonaliści – wsparcie w wyborze zawodu”. Tak, więc będzie narzędziem wykorzystywanym przez uczniów w zakresie doradztwa zawodowego, a możliwość z jego korzystania zostanie udostępniona wszystkim szkołom podstawowym i ponadpodstawowym oraz przedsiębiorcom z terenu powiatu ostrowskiego. Podczas konferencji na temat „Szkolnictwa w Powiecie Ostrowskim” mówili starosta ostrowski Zbigniew Chrupek i Józef Rostkowski – wicestarosta. Starosta podkreślił bardzo dobrą współpracę już zainicjowaną dwa lata temu z przedsiębiorcami i szczególnie z Fabryką Mebli FORTE S.A. W kształcenie dualne w Ostrowi Mazowieckiej zaangażowały się m.in.: ,,ALPLA” Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o., Fabryki Mebli ,,FORTE” S.A., ROLSTAL Pawłowski Sp. z o.o. oraz SCHNEIDER Polska Technika Samochodowa i Kontenerowa Sp. z o.o. Firmy te rozpoczęły współpracę z ostrowskim ,,Rubinkiem” i zainicjowały utworzenie dualnej klasy branżowej. Wicestarosta opisał sytuację oświaty w powiecie i stan współpracy z sześcioma szkołami, których organem prowadzącym jest starostwo.


Na temat kooperacji przedsiębiorstw i szkół w Niemczech wypowiadała się prelegent Heiko Schüler – partner zagraniczny w Projekcie Die FAV SERVICE gGmbH. Skorzystanie z doświadczenia i wiedzy Partnera z Niemiec, który w swojej bazie posiada podobne rozwiązania funkcjonujące na lokalnych rynkach pracy, zaowocowało zainicjowaniem stworzenia nowoczesnej aplikacji, jaką jest OMNIBUS. Liderem Projektu jest STIWEK Fundacja na rzecz Społeczeństwa, Tolerancji, Integracji, Wolności, Edukacji, Kultury. W konferencji udział wzięła również prelegent Krystyna Daulas – ekspert ds. oświaty, która wypowiadała się na temat: „Młodzi profesjonaliści w powiecie ostrowskim”. Kolejny rozmówca Łukasz Świstak, czyli wykonawca aplikacji Omnibus – przedstawił nowe narzędzie wsparcia w wyborze zawodu dla uczniów. Zaproszono również Martę Iwaniuk (psycholog), która omówiła temat „Indywidualne predyspozycje ucznia”.


Projektowana aplikacja umożliwi poznanie predyspozycji ucznia do wykonywania określonego zawodu, zaprezentuje ofertę kształcenia w szkołach ponadpodstawowych ze szczególnym opisem kształcenia dualnego i zawodowego, przedstawi ofertę pracodawców współpracujących na rzecz kształcenia zawodowego i dualnego w zakresie możliwości odbycia praktycznej nauki zawodu oraz ewentualnego zatrudnienia – oferty pracy.
Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć pod linkiem https://pl-pl.facebook.com/events/455060038928645/ lub na facebooku starostwa zapis ze spotkania.
/oprac. J.Cz./.

118 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bieżąca konserwacja dróg gruntowych

Trwają prace polegające na uzupełnieniu i wzmocnieniu dróg gminnych gruntowych o nawierzchni utwardzonej za pomocą kruszyw lub destruktu asfaltowego, mechanicznego...

Zamknij