ggg ggg ggg ggg

KONCERT ZESPOŁU ZAYAZD UPAMIETNIENIEM ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w Domu Polonii w Pułtusku odbył się patriotyczny koncert zespołu ZAYAZD.

Koncert został zorganizowany przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oraz Dom Polonii w Pułtusku. Obchody Święta Odzyskania Niepodległości w Pułtusku były w bieżącym roku organizowane w kilku odsłonach. Jednym z miejsc, gdzie kultywowano pamięć o dniu odzyskania niepodległości i 105. rocznicy od ustanowienia wolnej Ojczyzny był Dom Polonii Zamek w Pułtusku. Koncert odbył się w sali Maneż. Słowa wstępu do uczestników wygłosili proboszcz parafii św. Mateusza ks. Jarosław Arbat oraz dyrektor Domu Polonii Michał Kisiel. Wśród publiczności obecni byli m.in. Minister – członek Rady Ministrów, poseł na Sejm RP X kadencji Henryk Kowalczyk oraz przewodniczący Rady Miejskie w Pułtusku Ireneusz Purgacz. Poseł Henryk Kowalczyk skierował kilka słów do zebranych podkreślając jak ważnym nośnikiem wartości patriotycznych jest muzyka, dzięki której możemy podtrzymywać tradycję wspólnego, międzypokoleniowego muzykowania. Zebrani na stojąco odśpiewali Hymn Polski, a następnie rozpoczął się koncert. Zespół Zayazd, tworzony przez Bożenę i Lecha Makowieckich, wykonał utwory o tematyce patriotycznej, m.in. „Hej wojenko” czy „Ballada o domu” oraz wiele innych, przyjętych brawami przez świętujących mieszkańców Pułtuska.
Na terenie Domu Polonii w parku zamkowym odbyło się również złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą Ignacego Jana Paderewskiego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Dyrektor Domu Polonii w Pułtusku Michał Kisiel podczas tej uroczystości przy pomniku Ignacego Jana Paderewskiego podziękował za udział i upamiętnienie 11 listopada w dniu Narodowego Święta Niepodległości Polski.

/KW; fot. KW, J. Kisiel/

352 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Medale Heleny i Ignacego Paderewskich wręczono wyróżniającym się przedstawicielom społeczności łochowskiej

11 listopada na Uroczystej Sesji Rady Miejskiej w Łochowie z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości wręczono medale Heleny i Ignacego...

Zamknij