ggg
ggg ggg

Koncert „W Hołdzie Powstańcom Warszawskim”, dzięki Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza

W sobotę, 11 września na Stadionie Miejskim DOZBUD Arena, dzięki Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, odbył się wyjątkowy koncert pieśni patriotycznej „W Hołdzie Powstańcom Warszawskim”.

Wystąpiły dzieci ze wszystkich ząbkowskich szkół i zaprezentowały wybrane piosenki patriotyczne. Organizacją przedsięwzięcia, we współpracy ze wszystkimi dyrektorami szkół z Ząbek, podstawowymi i liceum, zajęła się pani Grażyna Sobierajska, Prezes Fundacji WZRASTAJ Edukacja Kultura Sport, a zarazem dyrektor prywatnej Szkoły Podstawowej im. Ks. J. Popiełuszki w Ząbkach. Zwieńczeniem koncertu patriotycznego był występ warszawskiego zespołu „Ferajna z Hoovera”.
Są grupą znajomych, która spontanicznie połączyła muzyczne talenty, by oddać hołd Powstańcom Warszawskim. Założony 7 lat temu – 1 sierpnia 2014 r. – zespół składający się z dziesięciu osób w nietuzinkowy i niezwykle poruszający sposób przywraca pamięć o uczestnikach walk o stolicę, dzieląc się swoją pasją i ogromnymi pokładami energii.
Przed koncertem, już od godziny 16:00 przy DOZBUD Arena dostępny był Naukobus Fundacji PGNIG im. Ignacego Łukasiewicza, atrakcja naukowa, z profesjonalną kadrą instruktorską, która prowadziła interesujące eksperymenty dla dzieci i dorosłych. Naukowcy – instruktorzy, w ciekawy sposób, m.in. poprzez obserwację doświadczeń fizycznych i chemicznych zachęcali najmłodszych do poznawania zagadnień związanych z polską nauką i myślą techniczną.
Warto było spędzić to sobotnie popołudnie na ząbkowskim stadionie!

/źródło: UM Ząbki,
foto: B. Śladowski/

116 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przed Zjazdem Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP

W okresie od czerwca do sierpnia br. w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonujących na terenie Gminy Radzymin odbywały się walne...

Zamknij