ggg ggg

Koncert w Bibliotece Publicznej

Biblioteka Publiczna w Tłuszczu i Fundacja Caecilianum zaprosili mieszkańców oraz miłośników muzyki i folkloru w ubiegłą sobotę na wyjątkowy koncert.

Koncert w wykonaniu Ludowej Kapeli „Mazowszanie” działającej przy Fabryczce w Wołominie oraz Współczesnego Zespołu Bluesowego zaprezentował bardzo nowatorskie podejście do twórczości. Oba zespoły zagrały te same pieśni zebrane w naszych okolicach przez Kolberga w XIX wieku. Reżyserem tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego jest Pan Jacek Bąk. Koncert odbył się 21 listopada 2015 r. z dodatkowym udziałem zespołu ludowego z Dąbrówki.
„Dziś w naszej bibliotece Kapela Ludowa zostanie przeciwstawiona współczesnemu Zespołowi bluesowemu…. Chcemy, aby koncert dał odpowiedź czy tradycyjne pieśni ludowe można zagrać w niezwykle współczesny sposób” – wyjaśniała zebranym Bogumiła Boguszewska dyrektor Biblioteki Publicznej w Tłuszczu.

dscf3460
Należy podkreślić, że na koncert przybyło niezwykle wiele osób, a poszczególne pieśni i piosenki, mimo ich jakby podwójnego wykonania przyjmowano niezwykle gorącymi oklaskami. Wykonawcy, często wcale niełatwych utworów, widać było, że z wielką uciechą bawili się słowem i muzyką, a widownia odbierała ten eksperyment z aprobatą.
Był to ciekawy i rozwijający słuchaczy koncert, w którym warto było uczestniczyć.
/Janina Czerwińska/

Galeria zdjęć

 

1 526 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Dzień Pracownika Socjalnego

W ubiegły piątek 20 listopada 2015 r. w Restauracji Baśniowa w Rybienku Leśnym pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Wyszkowie obchodzili...

Zamknij