ggg
ggg ggg

Komunikat w sprawie zatrzymania mężczyzny podejrzanego o dokonanie zabójstwa w Ząbkach w dniu 10 stycznia 2021r

W  dniu 21 stycznia 2021r. w toku śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Rejonową w Wołominie zatrzymano podejrzanego o zabójstwo, do którego doszło w dniu 10 stycznia 2021r. w Ząbkach. Powyższe było poprzedzone żmudną, prowadzoną od kilkunastu dni, pracą prokuratorów i funkcjonariuszy Policji. Jednak dopiero dzięki powołanym przez prokuratora biegłym, w tym biegłemu z zakresu biologii udało się zidentyfikować, a następnie zatrzymać  sprawcę tej wyjątkowo brutalnej zbrodni, którym okazał się być 57-letni mężczyzna czasowo zamieszkujący w Ząbkach. Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut zabójstwa z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego w związku z dokonaniem na jego osobie rozboju poprzez uderzanie pokrzywdzonego wielokrotnie w głowę nieustalonym narzędziem, czym spowodował rozległy uraz czaszkowo – mózgowy, który skutkował zgonem pokrzywdzonego.  Do zarzucanego mu czynu nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień. Podejrzany był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu.

Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy ze względu na grożącą mu surową karę, obawę matactwa oraz obawę ukrywania się. Podejrzany przez wiele lat mieszkał za granicą i w dniu zatrzymania planował ucieczkę do Norwegii. Jego plany zostały jednak zniweczone przez śledczych.  

Odnosząc się do informacji pojawiających się w niektórych mediach o rzekomym niewłaściwym zabezpieczeniu śladów przez Policję wskazać należy, że  to właśnie ich zabezpieczenie przez śledczych na miejscu zdarzenia, a następnie poddanie badaniom biologicznym przyczyniło się do identyfikacji sprawcy przestępstwa.

W  toku śledztwa należy jeszcze wykonać szereg czynności procesowych, o których z uwagi na dobro postępowania nie możemy informować na tym etapie.

KPP Wołomin

193 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij