ggg
ggg ggg

Kolorowo i atrakcyjnie na Drugim Festynie Rodzinnym „Mama, Tata i Ja” w Wołominie… (17.06.2014)

W minioną sobotę, 14 czerwca, wołomińskie dzieciaki nie mogły narzekać na nudę. Na Skwerze im. Bohdana Wodiczki atrakcji nie brakowało i na dodatek wszystkie były za darmo!

04

Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołominie we współpracy z Ośrodkiem Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Urzędem Miejskim w Wołominie oraz Miejskim Domem Kultury dołożyli wszelkich starań, aby każde dziecko odwiedzające organizowany po raz drugi Festyn Rodzinny „Mama, Tata i Ja” mogło znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Atrakcji było tak dużo, że nie sposób je wszystkie wymienić. Począwszy od stoiska plastycznego, punktu malowania buziek i włosów, baniek mydlanych oraz golenia balonów na ściance wspinaczkowej, zamkachdmuchańcach, warsztatach ekologicznych „Coś z niczego” przygotowanych przez Integracyjne Centrum Oświatowe i konkurencjach sportowych skończywszy. Z myślą o najmłodszych uczestnikach w wieku od 0-3 lat wspólnie z Fundacją „Mamy Wołomin” przygotowano specjalny kącik maluszka wyposażony w mini zjeżdżalnię, miękkie piłeczki, samochodzik-pchacz, bujaki i drewniane zabawki. Przez cały czas trwania festynu, miały miejsce mini turnieje z atrakcyjnymi nagrodami. Rozpoczęły się one tuż po godzinie 11-ej i obejmowały takie konkurencje jak: siatkówka balonówka (prześmieszna zabawa polegająca na przerzucaniu rozpostartymi przez czterech członków drużyny kocami balonów wypełnionych wodą na pole przeciwnika), skoki w workach, celowanie do bramki, rzut do celu, turniej łuczniczy „Jak Robin Hood” z prawdziwą tarczą, łukiem i strzałami, (oczywiście odpowiednio zabezpieczony, prowadzony przez profesjonalnego animatora – w stroju Robin Hooda). Specjalne pokazy przygotowali policjanci i strażacy z OSP Wołomin. Nie zabrakło również stoisk z pysznym poczęstunkiem w postaci kiełbaski z grilla, napojów i słodkiej waty cukrowej ufundowanych przez Burmistrza Wołomina. Organizatorzy tej wspaniałej imprezy nie ukrywali satysfakcji z ogromnego zainteresowania mieszkańców. – Chodziło nam o to, żeby zintegrować rodziny, żeby stworzyć taki moment, aby mogły być razem ze sobą i wspólnie się bawić. Wszyscy razem – dzieci, rodzice i dziadkowie, bo w rodzinie jest cała siła. Jak widać chyba nam się udało – mówi pani Jadwiga Gawkowska, dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień.


– Głównym naszym motywem było spowodowanie, aby rodzice razem ze swoimi pociechami wspólnie się tutaj pobawili, wzięli udział w wielu konkurencjach i mile spędzili czas – dopowiada pan Radosław Kowalczyk, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Wołominie i przyznaje, że całe przedsięwzięcie nie udałoby się, gdyby nie zaangażowanie wielu osób, instytucji i firm, którym należą się serdeczne podziękowania. Słowa szczególnej wdzięczności należą się sponsorom tegorocznego pikniku rodzinnego, którymi byli: Compset.pl (art. biurowe), Kaufland w Wołominie, Kodicom (centrum komputerowe), Legia Warszawa, Księgarnia „MJ”, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Piksi (sklep z zabawkami), SK Bank, SKOK Wołomin, Smerf (art. dziecięce), Tylkoklocki.pl (sklep z klockami), Tango Radzymin i Visage (gabinet kosmetyczny).

Organizatorom festynu gratulujemy sukcesu w postaci ogromnej frekwencji. Zainteresowanych Czytelników zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej, na której zamieścimy krótką relację filmową z tego wydarzenia.
/Rafał S. Lewandowski
foto: Jacek Góral/

01. 02. 03 06 08 09 010

2 132 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wiele frajdy dla najmłodszych na Pikniku Strażackim z okazji Dnia Dziecka w Radzyminie!!! (17.06.2014)

W minioną niedzielę 15 czerwca w centrum Radzymina odbył się piknik rodzinny, zorganizowany przez najstarszą jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w...

Zamknij