ggg

Kolejny transport powiatu węgrowskiego i regionu ruszył na Ukrainę z pomocą humanitarną

Jak poinformowała senator Maria Koc – organizator wyprawy na Ukrainę, w ubiegłą niedzielę (20 marca), pięcioma busami została zawieziona pomoc w postaci darów do zaprzyjaźnionego miasta Żółkiew.

Duża część tej pomocy to dar PANI PREZYDENTOWEJ AGATY KORNHAUSER-DUDY dla Sióstr Dominikanek z Żółkwi i z Czortkowa.
„Pani Prezydentowa wie, że od lat jeżdżę na Ukrainę z pomocą, że organizuję takie wyjazdy także w czasie wojny, dlatego zwróciła się do mnie z prośbą o przewiezienie darów dla Sióstr Dominikanek w ŻOŁKWI. Z naszą ekipą, z którą współpracujemy od lat i od lat jeździmy na Ukrainę, zorganizowaliśmy ten wyjazd bardzo szybko!
Towar z dwóch dużych busów przekazaliśmy Siostrom Dominikankom w Żółkwi, skąd część odbiorą Siostrzyczki z Czortkowa. Pomoc, jakiej nasze Siostry udzielają uchodźcom ze wschodniej Ukrainy oraz rodzinom żołnierzy ukraińskich, którzy walczą na froncie, jest ogromna!” – informowała Pani Senator.
Środki medyczne, w tym specjalistyczne opatrunki, żywność oraz powerbanki solarne oraz latarki przekazane zostaną Olegowi Valskyiew – merowi Żółkwi. Przeważająca część tych darów trafi za sprawą Pana Mera do żołnierzy na froncie już za kilka dni.
Środki medyczne specjalistyczne były darem MARKA ZAWŁOCKIEGO z Cegłowa oraz OSP STOJADŁA z Gminy Mińsk Mazowiecki. Powerbanki solarne i latarki policyjne podarował Wójt Gminy Liw. Część darów pochodziła także od darczyńców z powiatu węgrowskiego oraz z powiatu mińskiego.
„Ten wyjazd, tak jak i poprzednie nie byłby możliwy, gdyby nie niezwykła ekipa, z którą mam zaszczyt współpracować od lat, i z którą na Ukrainie byliśmy już wiele razy! Nawet nie wiem, jak mam Wam, Drodzy, dziękować!” – zwracała się senator Maria Koc do ludzi zaangażowanych w pomoc dla walczących Ukraińców. Podziękowania otrzymali: Marek Renik (wicestarosta powiatu węgrowskiego), Marek Sobisz, Anna Kaszuba, Monika Kamińska, Robert Gołaszewski (burmistrz Łochowa), Artur Lis, Sebastian Jaroszewski z powiatu węgrowskiego, Krzysztof Płochocki, Robert Patoka z powiatu mińskiego, Mirosław Walicki – starosta Powiatu Garwolińskiego oraz Sławomir Malcharek.
Siostry Dominikanki i mer Oleg Valskyiew (w zielonym mundurze), jak widać na zdjęciach z radością witali ekipę z powiatu węgrowskiego oraz sąsiednich gmin i powiatów mińskiego i garwolińskiego.
/oprac. J.Cz./

287 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Budowa zbiornika retencyjnego na SUW w Zarębach – Bolędach

Trwają prace przy budowie zbiornika retencyjnego na wodę przy Stacji Uzdatniania Wody w Zarębach–Bolędach. Nowy dodatkowy zbiornik o objętości 150...

Zamknij