ggg
ggg ggg

Kolejny nietrzeźwy sternik na wodach Narwi

Policjanci prewencji pełniąc służbę na wodzie zatrzymali do kontroli sternika, który jak się okazało, miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za przestępstwo, za które Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z zapowiedziami z początku sezonu, Policja prowadzi kontrole amatorów rejsów po rzece Narew. Głównym zamiarem stróżów prawa jest sprawdzenie, czy sternicy nie znajdują pod wpływem alkoholu – to główna przyczyna utonięć.
Mundurowi interweniują wobec osób stojących za sterami łodzi, żaglówek, kajaków, rowerów wodnych i innych obiektów pływających.
Jak się jednak okazuje, apele i ostrzeżenia w przepadku niektórych nie przynoszą skutków.
Wczoraj, w Pułtusku, policjanci zatrzymali do kontroli 43 – letniego mieszkańca powiatu sandomierskiego. Mężczyzna sterował łodzią napędzaną silnikiem. Badanie na trzeźwość wykazało prawie promil alkoholu w jego organizmie.
Teraz odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym, za które Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Nie jest to pierwszy przypadek w tym sezonie. Przypominamy, że szlak wodny jest jak droga- jeśli pływasz łodzią motorową i masz do pół promila alkoholu w organizmie, odpowiesz za wykroczenie. Jeśli stężenie alkoholu wyniesie powyżej pół promila, staniesz przed sądem jako sprawca przestępstwa.

Apelujemy o rozsądek! alkohol w połączeniu z lekkomyślnością, brawurą oraz lekceważeniem podstawowych zasad bezpieczeństwa często kończy się tragedią na wodzie. 

podkom. Milena Kopczyńsdka, KPP w Pułtusku

320 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Komunikat Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka

Wyborcy, którzy ze względu na stan zdrowia mają problemy z poruszaniem się np. osoby starsze, na wózkach inwalidzkich - mogą...

Zamknij