ggg ggg ggg

Kolejne unijne miliony dla Marek, Radzymina, Wołomina, Ząbek, Kobyłki, Zielonki i Nieporętu na budowę ścieżek rowerowych!

Siedem gmin wchodzących w skład powiatów: wołomińskiego i legionowskiego otrzyma w sumie ponad 60 mln zł unijnego dofinansowania do budowy ścieżek pieszo-rowerowych.

Gmina Radzymin otrzymała 10,3 miliona złotych na drugi etap ciągów pieszo-rowerowych.
W ramach projektu powstanie ścieżka rowerowa, chodnik wraz z odwodnieniem pasa drogowego w ulicy Wołomińskiej na odcinku od ulicy Mickiewicza do dawnego wiaduktu na Wołomińskiej oraz ścieżka rowerowa i chodnik wraz z odwodnieniem ulicy Jana Pawła II w Radzyminie – od ulicy Maczka do Sikorskiego, oraz dalej w Cegielni i Słupnie aż do Marek. Gmina Radzymin składała projekt wspólnie z Markami, Ząbkami, Zielonką, Kobyłką, Wołominem i Nieporętem.
Dzięki przyznanym środkom (60 069 860,20 zł) samorządy wchodzące w skład porozumienia zamierzają wybudować łącznie ponad 47 km ścieżek dla rowerzystów. Partnerski projekt został wysoko oceniony i jako jedyny uzyskał dofinansowanie w ramach konkursu wyczerpując całą pulę środków. Łączna długość tras rowerowych jaka powstanie w wyniku realizacji projektu wzrośnie o 104%. Partnerem wiodącym przedsięwzięcia było Miasto Marki, które zamierza wybudować 12 km ścieżek rowerowych, w tym w kierunku Warszawy.
Z kolei, zakres prac jaki zostanie wykonany w Gminie Wołomin w ramach projektu to budowa dróg dla rowerów i dróg dla rowerów i pieszych w następujących lokalizacjach:
1. ul. Szosa Jadowska od ul. Majdańskiej we wsi Duczki (do granicy z Gminą Klembów w Starym Grabiu)
2. ul. Witosa w Czarnej i Helenowie – droga wojewódzka nr 635 (do granicy z Gminą Radzymin w Czarnej)
3. ul. Wilsona – od ul. Przejazd do granicy z gminą Kobyłka
Ponadto w ramach budowy trasy zostanie przebudowany wlot skrzyżowania ul. Wilsona z ul. Wspólnej i z ul. Kozią. Koszt przebudowy stanowi koszt kwalifikowalny, gdyż przebudowa jest funkcjonalnie i technologicznie niezbędna przy budowie drogi dla rowerów wzdłuż ul. Wilsona.

/rl/

2 791 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ochotnicza Straż Pożarna w Nadmie działa, rozwija się i z nadzieją patrzy w przyszłość

Tegoroczne walne zebranie sprawozdawcze jednostki OSP Nadma (gm. Radzymin), przyniosło druhom znakomitą wiadomość. Obecni na zebraniu samorządowcy na czele z...

Zamknij