ggg
ggg ggg

Kolejne środki zewnętrzne płyną do Gminy Wołomin! Burmistrz Elżbieta Radwan pozyskała ponad 3 mln złotych na termomodernizację trzech szkół i „Huraganu”!

Wołomin otrzyma ponad 3 mln zł na wykonanie termomodernizacji budynków oświatowych i Ośrodka Sportu i Rekreacji „HURAGAN”. Uroczyste podpisanie umowy w tej sprawie, z udziałem burmistrz Elżbiety Radwan odbyło się we wtorek, 19 września w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

 

fot2

Dzięki środkom pozyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014 – 2020, już w drugiej połowie przyszłego roku, termomodernizację przejdą cztery budynki publiczne w gminie Wołomin: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Zespół Szkół nr 5, Zespół Szkół w Czarnej a także Ośrodek Sportu i Rekreacji „HURAGAN”.
W ramach realizacji projektu, w budynkach zostaną zmodernizowane instalacje centralnego ogrzewania i oświetleniowe. Wykonane zostanie też ocieplenie ścian zewnętrznych, stropodachów, dachów, a także wymiana okien i montaż instalacji fotowoltaicznych. Realizacja projektu pozwoli na zmniejszenie kosztów ogrzewania budynków i energii elektrycznej oraz ograniczy ilość zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery.
Całkowita wartość projektu pn. „Termomodernizacja zespołu obiektów użyteczności publicznej w Gminie Wołomin” wynosi: 3 857 166,36 zł, z czego kwota pozyskanego dofinansowania to aż 3 085 733,08 złotych.
Podpisanie umowy w sprawie dofinansowania odbyło się we wtorek, 19 września w Urzędzie Marszałkowskim przy ul. Jagiellońskiej 26 w Warszawie, w obecności Elżbiety Lanc – członka Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan. W spotkaniu uczestniczyły również: wiceburmistrz Wołomina Edyta Zbieć oraz skarbnik gminy Wołomin Marta Maliszewska.
– To kolejne pieniądze dla gminy Wołomin, bardzo potrzebne na poprawę efektywności energetycznej w naszej gminie. Zawsze tak jest, że pieniądze w gminach najbardziej potrzebne są na drogi, a my tymczasem możemy poprawić jakość życia naszych mieszkańców, przede wszystkim użytkowników budynków oświatowych. To dla nas bardzo ważne, dlatego cieszymy się niezmiernie z pozyskanych środków. To są ekstra pieniądze, które będą dobrze wydane – zapewnia burmistrz Elżbieta Radwan, której gratulujemy skuteczności w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych dla gminy Wołomin.

/opr. R.L. na podst. mat. BP UM WM;, foto: Biuro Prasowe UM WM/

 

1 636 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Apel polonii ze Lwowa w obronie polskich symboli

W trakcie spotkania z ministrem Henrykiem Kowalczykiem, które odbyło się 22 września, w imieniu rodaków ze Lwowa z apelem o...

Zamknij