ggg

Kolejne kilometry sieci już wkrótce

Dzięki świetnej współpracy Gminy Tłuszcz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, a także ogromnej pracy i determinacji przedstawicieli gminy oraz pracowników Wydziału Inwestycji i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Tłuszczu została podpisana umowa pożyczki na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie Gminy Tłuszcz.

Już wkrótce gminna infrastruktura wodna i kanalizacyjna powiększy się o kolejne kilometry.
Budowa sieci wodociągowej będzie realizowana w następujących miejscowościach:
Stasinów (1 105,00 m)
Miąse (ul. Ostrowska, Jana Pawła II, Zgodna, Kardynała Wyszyńskiego, Dworska – 2 227,50 m)
Łysobyki (dwa sięgacze o łącznej długości 428,0 m)
Jasienica (w części ulic Lipowej, Wiśniowej, Osiedlowej, Przejazdowej i Parkowej o łącznej długości 2 449,70 m)
Wólka Kozłowska i Rysie (5 057,50 m)
Dzięcioły i Wilczeniec (ul. Zawilcowa, Piotra Sasina, Grzybowa, Bartnicza, Szarych Szeregów o łącznej długości 2 676,00 m)
Kozły (w kierunku m. Zaścienie – 471,0 m)
Chrzęsne ( ul. Olszowa, Zamkowa, Sulejowska – w części, o łącznej długości 2 381,0 m)
Mokra Wieś (4 590,10 m)
Sieć kanalizacji sanitarnej zostanie wykonana na os. Długa w Tłuszczu o długości 10 844 m w ulicach: Żołnierzy Wyklętych (dalszy ciąg), Granicznej, Stokrotki, Wrzosowej, Leśnej, Dolnej, dalszy ciąg ulicy Długiej, Folwarcznej, Łącznej, Piekarskiej, Żurawiej, Przelotowej i Przemysłowej.
Ze względu na ogromny zakres prac, budowa została podzielona na kilka etapów. Część prac już trwa, a reszta rozpocznie się w najbliższym czasie.
Inwestycja jest współfinansowana ze środków zewnętrznych pochodzących z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, która jest umarzalna w 50%. Rada Miejska w Tłuszczu jednogłośnie wyraziła zgodę na zaciągnięcie pożyczki w wysokości 10 mln zł na lata 2021-2023 z przeznaczeniem na budowę sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.
Pozyskane środków będzie ogromną szansą dla Gminy Tłuszcz na dalszą rozbudowę infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej, a co za tym idzie setki mieszkańców będą mogły cieszyć się z dobrej jakości wody i korzystać ze zbiorowego systemu odprowadzenia ścieków komunalnych.

/Info Gmina Tłuszcz/

369 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejny nowy radiowóz trafił do służby w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie!

We wtorek, 23 listopada Starosta Adam Lubiak przekazał kluczyki do nowego, oznakowanego radiowozu dla funkcjonariuszy wołomińskiej drogówki. Zakup hybrydowej Toyoty...

Zamknij