ggg ggg ggg ggg

Kolejne gminy odpowiadają na apel Starosty! Mobilne punkty pobrań COVID-19 w Kobyłce i Radzyminie

Na terenie Powiatu Wołomińskiego powstają kolejne mobilne punkty pobrań COVID-19 tzw. „Drive-Thru”. Do punktu w szpitalu w Wołominie dołączyły: od soboty 24 października punkt w Kobyłce przy ulicy Orszagha, a od wtorku 27 października punkt w Radzyminie przy ul. POW na parkingu Drive and Go. Kolejne punkty mają powstać w najbliższych dniach.

– Chciałbym serdecznie podziękować wójtom i burmistrzom, którzy pozytywnie odpowiedzieli na mój zeszłotygodniowy apel o tworzenie na terenie gmin kolejnych mobilnych punktów pobrań. Jest to niezwykle cenne wsparcie dla naszego szpitala, które pozwoli zapewnić mieszkańcom właściwy dostęp do badań – mówi starosta wołomiński Adam Lubiak i przypomina, że NFZ w pełni refunduje każde badanie.
Obecnie mieszkańcy powiatu wołomińskiego mogą wykonać bezpłatnie test na obecność koronawirusa (na podstawie zlecenia wystawionego przez lekarza POZ) już w trzech punktach:
Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie (wjazd od ulicy Parkowej); MOK Kobyłka (wjazd od ulicy Orszagha); w Radzyminie przy ul. POW (parking Drive and Go).
Jak wykonać bezpłatny test? Pacjent, który zaobserwuje u siebie objawy takie jak: wysoką gorączkę, kaszel, duszności, kłopoty z oddychaniem (rzadziej pojawiają się takie objawy jak: utrata węchu i smaku, bóle mięśni i głowy, biegunka, wysypka), powinien skontaktować się ze swoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) za pośrednictwem teleporady. Lekarz może zlecić test na koronawirusa.
Co istotne, mobilne punkty pobrań nie prowadzą zapisów i nie obowiązuje rejonizacja, pacjent może zgłosić się ze skierowaniem z innego POZ.
Należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i podać nr PESEL. Na miejscu nie wysiadamy z auta. Wymaz z nosogardzieli zostanie pobrany przez otwarte okno samochodu.
Ze względu na bardzo duże zainteresowanie badaniami w kierunku COVID19, czas oczekiwania na wynik może ulec wydłużeniu do 72 godz. od momentu przyjęcia próbki do laboratorium. Po wykonaniu badania, pacjent wynik zobaczy na swoim Internetowym Koncie Pacjenta www.pacjent.gov.pl (na IKP należy zalogować się za pośrednictwem profilu zaufanego), pacjent powinien być o nim również poinformowany przez swojego lekarza POZ.

 

Mobilny punkt pobrań testowania w kierunku Covid-19 w Radzyminie

Od wtorku, 27 października Centrum Medyczne im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. SPZ ZOZ w Radzyminie uruchamia mobilny punkt pobrań w ramach umowy z NFZ.

Lokalizacja: Radzymin przy ul. POW – parking Drive and Go.

Harmonogram funkcjonowania punktu pobrań DRIVE- THRU przy ul. POW w Radzyminie:
Poniedziałek 17:00 – 21:00; Wtorek 11:00 – 15:00; Środa 17:00 – 21:00; Czwartek 17:00 – 21:00; Piątek 17:00 – 21:00; Sobota 17:00 – 21:00; Niedziela 17:00 – 21:00.

Numer telefonu do mobilnego punktu pobrań: 512 465 604 (tel. czynny w godzinach pracy punktu).

1 515 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników Urząd Gminy w Brańszczyku zmienił zasady pracy

Z dniem 20 października 2020 r. do 23.10.2020 r., a od dnia 26.10.2020 r. do odwołania Urząd Gminy w Brańszczyku...

Zamknij