ggg ggg ggg

Kolejna wspólna inwestycja Gminy Małkinia Górna z Powiatem Ostrowskim – zrealizowana! Przebudowa drogi powiatowej na odcinku Prostyń – Treblinka

Dzięki współpracy Gminy Małkinia Górna z Powiatem Ostrowskim została zrealizowana kolejna ważna inwestycja pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej nr 2636W na odcinku Prostyń – Treblinka“.

To ważny ciąg komunikacyjny dla lokalnej społeczności. Dotychczasowa droga była w bardzo złym stanie technicznym, dlatego konieczny był jej remont.
Dzięki współpracy i połączeniu środków z budżetu Gminy Małkinia Górna, Powiatu Ostrowskiego oraz dofinansowaniom – wspólnymi siłami udało się wyremontować 4,77 km drogi powiatowej!
W dniu 21 września br. odbył się odbiór inwestycji, na którą od dawna czekali mieszkańcy nie tylko okolicznych miejscowości, ale również całego powiatu ostrowskiego.
Całkowita wartość zadania to 10 113 433 zł. Na inwestycję pozyskano dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 6 497 306,43 złote oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 440 000,00 zł.
Z budżetu Gminy Małkinia Górna została udzielona pomoc finansowa w wysokości 1 808 060,00 zł. Pozostała kwota w wysokości 368 067,44 zł. pochodzi ze środków własnych Powiatu Ostrowskiego.
Inwestycję wykonała Firma Szpańscy Jerzy, Jacek, Dawid CZYSTOŚĆ Spółka Jawna z siedzibą w Wołominie.
W ramach zadania została wykonana nawierzchnia drogi z betonu asfaltowego o łącznej długości 4,77 km i 5,5 metra szerokości. W rezultacie przebudowano 6 skrzyżowań oraz wykonano 10 przejść dla pieszych. Dodatkowym elementem zwiększającym bezpieczeństwo jest zastosowanie 8 znaków aktywnych. Ponadto wykonano przystanki autobusowe wyposażone w perony, chodniki oraz pobocza gruntowe.
Bardzo ważnym elementem inwestycji było wykonanie zjazdów na działki przyległe zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców – właścicieli gruntów. W zależności od potrzeb wyremontowano oraz przebudowano przepusty i zjazdy. Odwodnienie drogi zostało zrealizowane poprzez odtworzenie i oczyszczenie rowów przydrożnych oraz za pomocą krytych rowów z drenażem.
Na prawie 5 kilometrach udało się poprawić bezpieczeństwo i komfort jazdy użytkowników tej drogi.

/Info Gmina Małkinia Górna/

399 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
I miejsce na Mazowszu dla sołectwa Kępiste Borowe gmina Zaręby Kościelne

Konkurs „Najlepsza inicjatywa zrealizowana w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021” został rozstrzygnięty. W dniu 18 października w Europejskim...

Zamknij