ggg
ggg ggg

Kolejna nowoczesna karetka dla Szpitala w Wołominie!

W poniedziałek, 28 grudnia 2020 r. starosta wołomiński Adam Lubiak przekazał na ręce dyrekcji Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, kluczyki do nowej karetki transportowej. Zakup pojazdu wartego 375 tys. zł, dokonany został ze środków zabezpieczonych przez Zarząd Powiatu na walkę z COVID-19 w 2020 roku.

– Nowy sprzęt jest niezbędny do ratowania zdrowia i życia ponad 250 tys. mieszkańców naszego powiatu. Pragnę serdecznie podziękować członkom Zarządu Powiatu Wołomińskiego i pracownikom Wydziału Planowania i Rozwoju na czele z Naczelnik Jolantą Lejk za zaangażowanie i sprawne zrealizowanie zamówienia jeszcze przed końcem roku – powiedział starosta Adam Lubiak, który wraz z wicestarostą Piotrem Borczyńskim i członkiem Zarządu Powiatu Pawłem Dąbrowskim dokonał symbolicznego aktu przekazania kluczyków na ręce dyrektora wołomińskiego szpitala Grzegorza Kryckiego.
Należy podkreślić, że jest to już kolejna karetka, którą w 2020 r. udało się pozyskać na potrzeby Szpitala MB Nieustającej Pomocy w Wołominie. W lipcu na apel starosty Adama Lubiaka o wsparcie powiatowej placówki w walce z pandemią koronawirusa, pozytywnie odpowiedziała Fundacja Orlen. Dzięki przekazanym środkom w wysokości ponad 437 tys. złotych, Starostwo Powiatowe w Wołominie zakupiło i przekazało nowoczesną i w pełni wyposażoną specjalistyczną karetkę.
Ponadto, w ramach walki z koronawirusem w najbliższym czasie zakupiona zostanie jeszcze jedna karetka transportowa, na którą środki zabezpieczyli radni powiatowi w trakcie grudniowego posiedzenia Rady Powiatu Wołomińskiego. Dostawa kolejnego pojazdu zaplanowana została do końca stycznia 2021 r.

/K.Sz.; rl/

183 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Arkadiusz Powierża nowym wiceburmistrzem Ząbek!

Od wtorku, 5 stycznia Ząbki mają nowego wiceburmistrza. Burmistrz Małgorzata Zyśk w drodze zarządzenia powołała na to stanowisko pana Arkadiusza...

Zamknij