ggg ggg ggg ggg

Kolejna kadencja dla Grzegorza Nowosielskiego ?

Piąty raz wystartuje obecny burmistrz w wyborach samorządowych i stanie do walki z kilkoma kandydatami. Nie zniechęciło to jednak naszego włodarza do przedstawienia podczas konferencji 24 sierpnia 2018 r. swojego stanowiska i podsumowania dotychczasowej działalności.

Dla oddania swoich intencji burmistrz Grzegorz Nowosielski przedstawił specjalne oświadczenie zwracając się w nim nie tylko do dziennikarzy uczestniczących w konferencji, ale też do wszystkich mieszkańców Gminy i Miasta Wyszkowa:
„Za niespełna dwa miesiące, 21 października odbędą się wybory samorządowe i w związku z tym chciałbym poinformować, że zdecydowałem się ponownie ubiegać o stanowisko Burmistrza Wyszkowa. To dla mnie bardzo ważna decyzja, duże wyzwanie i odpowiedzialność.
W samorządzie Wyszkowa, jako burmistrz, przepracowałem ponad 5767 dni. To ogromna samorządowa wiedza, doświadczenie, znajomość miasta i jego problemów. W tym czasie tylko na inwestycje w naszym mieście wydaliśmy 300 milionów złotych. Wyszków zmienił się gigantycznie. Z miasta, które kojarzone było z brakiem pracy, przestępczością, kiepską infrastrukturą staliśmy się liderem w swoim regionie. Nawet najwięksi sceptycy nie będą w stanie zaprzeczyć temu, że Gmina Wyszków znakomicie się rozwija i dziś to sąsiedzi przyglądają się nam z zazdrością.
Myślę, że moim atutem przez te wszystkie lata była umiejętność wykorzystywania szans rozwojowych Wyszkowa, walorów naszego miasta, sytuacji gospodarczej i społecznej. To również umiejętność podejmowania wyzwań i trudnych decyzji – takich, które w danym momencie nie zawsze są społecznie rozumiane, ale w długiej perspektywie przynoszą miastu ogromne korzyści. Wymaga to zawsze samorządowej odwagi, determinacji i odpowiedzialności. Myślę o tym patrząc, jak rozwija się dzielnica przemysłowa, jak powstaje nowoczesna miejska infrastruktura. W realizacji jest zawsze trudno, ale efekt daje satysfakcję.
Samorząd rozwija się wtedy, gdy jest zgoda i dialog, zarówno w jego organach, jak też z mieszkańcami. Nie może być polem bitwy, tu trzeba umieć rozmawiać, ustąpić, wypracować rozwiązania. Uczy pokory. Przez tych blisko 5800 dni w urzędzie miejskim przyjąłem tysiące interesantów, odbyłem setki spotkań. Zawsze słuchając innych, z szacunkiem, także w sytuacjach rozbieżnych zdań i interesów. Współpracowałem i współrządziłem z różnymi środowiskami i ugrupowaniami politycznymi, w przekonaniu, że w sprawach najważniejszych dla naszego miasta cel jest wspólny i ten sam, najwyżej drogi jego osiągania różne. Możemy się różnić, ale musimy szanować.
Jestem człowiekiem, który dotrzymuje słowa. Zapowiadałem umacnianie pozycji Wyszkowa, jako lidera regionalnego i jesteśmy dziś jednym z najnowocześniejszych miast w swoim regionie, aktywnym ośrodkiem aglomeracji warszawskiej. Gmina z wciąż niskim poziomem zadłużenia, a jednocześnie bardzo wysokim poziomem inwestycji. Jesteśmy jednym z samorządów najaktywniej pozyskujących środki europejskie w subregionie ostrołęckim. Samorządem o taniej administracji, dobrze zarządzanym, stawianym innym samorządom za wzór polityki gospodarowania nieruchomościami i polityki proinwestycyjnej.
Dziś jestem w stanie odpowiedzialnie rozliczyć się przed Państwem ze swojego programu wyborczego z 2014 roku. Mnie ocenia się nie na podstawie obietnic, tylko faktów. Muszę obronić się swoją pracą, a nie deklaracjami czy marzeniami.
Mam wizję rozwoju Wyszkowa, którą konsekwentnie od lat realizuję. Nasze miasto się rozwija, zatem aspiracje i potrzeby naszych mieszkańców także rosną i największym wyzwaniem dla mojej propozycji programowej na kolejne lata jest to, by im sprostać. Swój program dla Wyszkowa zaprezentuję Państwu podczas konwencji wyborczej 13 września.
Wtedy też zaprezentuję kandydatów do rady miejskiej i rady powiatu komitetu Wspólnoty Samorządowej. Z tego komitetu wystartuję, jako kandydat na burmistrza. Dziś formalnie zarejestrowaliśmy nasz komitet i od dziś możemy zgodnie z porządkiem prawnym prowadzić działania wyborcze.
Moja kampania wyborcza będzie taka, do jakiej już Państwa przyzwyczaiłem, merytoryczna, z szacunkiem dla innych komitetów, skupiająca się przede wszystkim na naszych propozycjach programowych. Już teraz zapraszam wszystkich swoich kontrkandydatów do dwóch debat merytorycznych. Jak tylko upłynie termin rejestracji i wszystkie komitety w Wyszkowie zarejestrują się, wystosujemy do nich formalne zaproszenie do udziału w debatach i ustalenia ich przebiegu. Rozmawiajmy o Wyszkowie, o jego przyszłości, dając szansę mieszkańcom na dokonanie świadomego wyboru”.
Oczywiście Grzegorz Nowosielski podczas spotkania zaprezentował swoje hasło wyborcze – „Dobry burmistrz”, bo jak podkreślał tak może określić okres ubiegającej kadencji tj. te 5767 dni oraz poinformował, że wystartuje z komitetu „Wspólnota samorządowa Wyszków”.
Korzystając z obecności mediów omówił i wręczył dokument, czyli rozliczenie tych 4 lat pod wiele mówiącym tytułem „Obietnice stały się faktem” – Podsumowanie realizacji programu wyborczego i kadencji 2014 – 2018 Grzegorza Nowosielskiego, burmistrza Wyszkowa. Podobnie jak w dokumencie wyborczym sprzed lat zawiera on poszczególne działy życia i działalności naszego wyszkowskiego społeczeństwa. W jednej rubryce podaje, co deklarował, a obok opisał, co udało się zrealizować w tej kadencji. Uważa, że Wyszków stał się liderem zmian i wiele sąsiednich samorządów zazdrości nam. Z miasta dotkniętego bezrobociem i przestępczością staliśmy się liderem. Miastem o małym zadłużeniu. Wykorzystaliśmy też szanse rozwojowe dla Wyszkowa, w czym oczywiście pomogła nam bliskość stolicy i dobra komunikacja. W trakcie pracy w samorządzie odbył mnóstwo spotkań i w ten sposób poznał potrzeby mieszkańców. Przedstawił również przykłady dobrych i prorozwojowych działań urzędu np. scalanie gruntów, stworzenie dzielnicy przemysłowej, ale nie tylko tematy inwestycyjne były w centrum jego uwagi: siłownie, place zabaw, ochrona zabytkowych drzew. Pochwalił się wykonanymi placami i wysokim poziomem budowy dróg, chodników. Współpracą z organizacjami pozarządowymi i seniorami, itp.
Burmistrz deklarował również chęć odbycia debaty ze wszystkimi kandydatami na burmistrza. Nastawia się na kampanię wyborczą merytoryczną i na programy dla mieszkańców i gminy. Program dla Wyszkowa zaprezentuje podczas konwencji wyborczej 13 września, podczas której przedstawi kandydatów do rady miejskiej i rady powiatu z komitetu Wspólnoty Samorządowej.

/Janina Czerwińska/

1 660 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
MotoCud 2018 – MOTOCYKLIŚCI W HOŁDZIE OBROŃCOM NIEPODLEGŁOŚCI!

15 sierpnia 2018 r. odbył się XVII Międzynarodowy Zlot Motocyklowy MotoCud Radzymin 1920 w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Jak co...

Zamknij