ggg

Kobiety przeciwko przemocy

To były intensywne 3 miesiące dla mieszkanek gminy biorących udział w pierwszej edycji bezpłatnego kursu samoobrony „Kobiety przeciwko przemocy”.

Podczas ostatnich zajęć kursantki odwiedził Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk, który był organizatorem kursu oraz Dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu Wioleta Roguska, którzy wręczyli dyplomy dla uczestniczek szkolenia oraz podziękowania dla instruktora Arkadiusza Górka ze Szkoły Sztuk Walki i Samoobrony Kobra i Dyrektor Zespołu Szkół w Jasienicy Pani Małgorzaty Staniszewskiej. Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Anna Jaworska przeprowadziła mini wykład na temat przemocy domowej oraz form wsparcia, jakie można uzyskać w sytuacji zagrożenia. Na zakończenie uczestniczki kursu zaprezentowały nam nabyte umiejętności. Musimy przyznać, że byliśmy pod ogromnym wrażeniem rozwoju, umiejętności oraz szybkości radzenia sobie z atakiem.
Dziękujemy Wam za udział, byłyście bardzo wytrwałe i dzielne. Cieszymy się, że jak wynika z Waszych opinii, które zamieszczamy poniżej, zajęcia sprawiły Wam dużo przyjemności i oprócz korzyści fizycznych, dzięki zajęciom czujecie się bezpieczniej, bo wiecie jak się bronić. Do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń, bądźcie bezpieczne.
Doświadczony instruktor, kobiety, które wzajemnie się wspierają i motywują, świetny program i przede wszystkim mnóstwo energii- tak w skrócie opisałabym kurs samoobrony, w którym brałam udział. Krok po kroku, przez 3 miesiące uczyłam się kolejnych ruchów, postaw i technik. Dzięki temu, że wiem jak się bronić czuję się pewniejsza siebie. Nauczyłam się, jak zyskać czas i przestrzeń na działanie, czyli uderzanie w czułe punkty oraz używanie rekwizytów, które mam aktualnie pod ręką.
Agnieszka
Drodzy Państwo, ukończyłam kurs samoobrony prowadzony przez Arkadiusza Górka pod patronatem Burmistrza Pawła Bednarczyka. Nauczyłam się kilku chwytów samoobrony dzięki którym wzrosło moje poczucie pewności siebie. Niestety nie nauczyli mnie pisać poematów, a więc napiszę, jak matematyk- w 100 % polecam kurs każdej kobiecie.
Iwona
Kurs przeprowadzony profesjonalnie przez Arka. Szybko sprawnie i konkretnie. W tak krótkim czasie przekazanych zostało wiele metod samoobrony. Szkoda, że tak szybko się skończył. Gorąco polecam.
Nina
Kurs dofinansowano ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach programu profilaktyczno- edukacyjnego „Kobiety przeciwko przemocy”.

/Info UG Tłuszcz/

105 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Piknik edukacyjny „Bezpieczne wakacje nad wodą” w Kuligowie

W ubiegły piątek, 24 czerwca w Kuligowie nad Bugiem (gm. Dąbrówka) odbył się Piknik Edukacyjny pt. „Bezpieczne wakacje nad wodą”,...

Zamknij