ggg ggg ggg ggg

„Kobiety o kobietach” w Radzyminie

W ubiegłą sobotę, 9 marca w Galerii Piwniczka w Radzyminie, odbył się wernisaż wystawy „Kobiety o kobietach”. W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięło osiem wspaniałych artystek z różnych środowisk twórczych.

Za nami wyjątkowy wieczór w radzymińskiej Galerii Piwniczka, mieszczącej się w podziemiach Domku Ogrodnika.
W ubiegłosobotni wieczór, z okazji Dnia Kobiet po raz trzeci mogliśmy zapoznać się z projektem „Kobiety o kobietach”, który ma na celu prezentację artystek, poruszających w swojej twórczości tematykę kobiecą. Poprzednie edycje przyniosły wiele emocji i pokazały ogromną różnorodność w podejściu do tematu.
– Po raz trzeci oddaliśmy naszą przestrzeń wyłącznie w ręce kobiet, aby wsłuchać się w ich głos. To nasz sposób na świętowanie Dnia Kobiet. To ważna wystawa, bo porusza wiele tematów związanych z kobiecością, ich rolą w społeczeństwie, ukazuje ich problemy i zmagania.
Przez wieki artystki były pomijane, w książkach stanowiących kanon sztuki opowiadających o malarstwie i rzeźbie nie istniały prawie żadne wzmianki. A tak samo jak i mężczyźni już od antyku zajmowały się sztuką, pomimo braku dostępu do edukacji i nadanej społecznie im zupełnie innej roli.
Chcąc jak najbardziej zróżnicować wystawę i pokazać wiele odniesień do tematu szeroko rozumianej kobiecości do tegorocznej wystawy zaprosiliśmy 8 artystek zajmujących się różnymi dyscyplinami sztuk i działających w zupełnie innych środowiskach twórczych.
W wystawie udział biorą: Beata Aleksandrowicz, Kamila Adamowicz – Śrótwa, Anna Kanclerz, Magdalena Karłowicz, Ola Munzar, Katarzyna Saniuk, Monika Szpener i Magdalena Wójcik.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak liczną obecność, za dobre słowa, za rozmowy, za energię. Wysoka frekwencja to dla nas największe uznanie i dowód na to, że to co robimy ma sens – podkreśla Magdalena Karłowicz, kustoszka Galerii Piwniczka, której prace również znalazły się na wystawie.
Tegoroczna wystawa „Kobiety o kobietach”
będzie czynna do 4 kwietnia. Zainteresowanych zapraszamy od wtorku do niedzieli w godzinach: 13.00 – 19.00.

/opr. R.L.; źródło: Galeria Piwniczka;
foto: Gmina Radzymin/

203 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wspólnie zbudujemy lepszy Wyszków

7 marca 2024 r. wyszkowski Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość uroczyście zainaugurował kampanię wyborczą. Podczas konwencji wyborczej został zaprezentowany kandydat...

Zamknij