ggg ggg ggg

Kładka na moście już gotowa

Rowerem, spacerem, bezpiecznie, przyjemnie i wygodnie – mieszkańcy Gminy Wyszków i goście mogą już korzystać z ciągu pieszo – rowerowego na moście drogowym.

Trudna, kosztowna, ale potrzebna i ważna inwestycja miejska została wybudowana. Pozostały jeszcze formalności związane z procesem inwestycyjnym, ale ruch na kładce już się odbywa. A wszystko wzięło się przecież z inicjatywy mieszkańców…
…i petycji, pod którą podpisy zebrała Katarzyna Czechowska, bardzo aktywna społecznie i pozytywnie nastawiona do życia nauczycielka. Podpisało się pod nią ponad dwa tysiące mieszkańców. Odpowiedzią na petycję i propozycję mieszkańców była inwestycja warta prawie trzy miliony złotych, realizowana w porozumieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcą mostu. Inwestycja trudna zarówno ze względu na proces inwestycyjny, jak też formułę prawną (most należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, leży w pasie drogi krajowej. Dostaliśmy opinię i zgodę Wód Polskich na wybudowanie kładki nad terenem należącym do Skarbu Państwa. I wreszcie udało nam się wpisać tę inwestycję w duży projekt unijny i uzyskać dofinansowanie.)
Ciąg pieszo – rowerowy na moście drogowym, potocznie zwany kładką stanowi element projektu, na który Gmina Wyszków pozyskała ponad 8 mln zł dofinansowania pn.: „Rozwój zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej poprzez wdrożenie pakietu rozwiązań komunikacyjnych na terenie Wyszkowa”. Projekt kompleksowy, który dzięki realizacji długofalowych działań w różnych sferach: inwestycje w infrastrukturę drogową, infrastrukturę pieszo – rowerową, pakiet udogodnień dla osób podróżujących komunikacją zbiorową, ale również działania strategiczne tj. opracowanie Zrównoważonej Polityki Transportowej Miasta Wyszkowa ma służyć poprawie poziomu i jakości życia oraz ograniczeniu zanieczyszczenia powietrza w Gminie Wyszków.
Urszula Fijałkowska – naczelnik Wydziału Inwestycji poinformowała, że inwestycja polegała nie tylko na budowie ścieżki pieszo – rowerowej, ale też zejścia na plażę – schodów o szerokości 2,5 m, nasypu za rzeką w kierunku Latoszka, przebudowie ul. Latoszek wraz z budową kanalizacji deszczowej, przejścia dla pieszych przez ul. Latoszek i drugiego przez ul. Warszawską, połączenia z chodnikiem, który GDDKiA wybudowała w ubiegłym roku.
Burmistrz Wyszkowa – Grzegorz Nowosielski podkreślił, że jest dumny z tej inwestycji, a Katarzyna Czechowska cieszyła się ze spełnionego społecznego marzenia. Razem przespacerowali się po kładce. Podczas konferencji bardzo często mijali nas korzystający z nowej, bezpiecznej ścieżki rowerzyści i piesi. Gmina kończy również inne inwestycje. W przyszłym tygodniu najprawdopodobniej pojedziemy już obwodnicą śródmiejską.

/Info UM/

2 433 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Otwarcie Rybackiego Centrum w Jackowie Dolnym

W sobotę, 13 października br. w Jackowie Dolnym oddano do użytku nowy obiekt na terenie gminy Somianka. Lokalna społeczność tejże...

Zamknij