ggg
ggg ggg

Kierowco, zwolnij! – Stracił prawo jazdy w Wyszkowie

Jazda samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Aby przeciwdziałać niewłaściwym zachowaniom na drodze, a tym samym zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego policjanci z wyszkowskiej drogówki, każdego dnia przy pomocy ręcznych mierników prędkości, kontrolują prędkość z jaką poruszają się kierowcy.

Patrole te pojawiają się przede wszystkim w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. Do ich wytypowania brane są pod uwagę wszystkie uzyskane informacje, również te z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kierowcy, którzy nie stosują się do przepisów i znaków drogowych, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi.

Dzisiaj policjanci wyszkowskiej drogówki wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPPED przerwali szybką i niebezpieczną jazdę mieszkańcowi Wyszkowa. Mężczyzna pędził autem ul. Pułtuską w Wyszkowie z prędkością ponad dwukrotnie większą niż jest to dozwolone, a mianowicie 102 km/h. Wyszkowianin stracił swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące, został ukarany wysokim mandatem, a do jego konta dopisanych zostało 10 pkt. karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje nie tylko utratę prawa jazdy, ale przede wszystkim życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Przed nami długi czerwcowy weekend. Zachowajmy ostrożność i bezpiecznie wróćmy do domów.

kom. Damian Wroczyński

61 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij