ggg
ggg ggg

Kaczkomat na przystani

Kaczkomaty – czy jak niektórzy wolą – „kacze bufety”, podbijają dzisiaj świat. Nie mogło więc zabraknąć takiego urządzenia w naszym Mieście. Jest na przystani przy ulicy Solnej.

Spacerując w tej okolicy, można łatwo zauważyć i skorzystać z tego prostego w obsłudze urządzenia. Za symboliczną złotówkę można na przykład nauczyć dziecko miłości do zwierząt, pobierając z automatu specjalną karmę przeznaczoną dla ptactwa wodnego, podając ją zamiast szkodliwych dla zdrowia i życia ptaków resztek ze stołu i chleba. Mamy wówczas pewność, że jest to właściwe pożywienie.
Apelujemy o niepodawanie ptakom pieczywa spożywczego, a to dlatego, że mimo iż jest ono bezpieczne dla ludzi, bywa bardzo szkodliwe dla ptactwa wodnego, ze względu na stosowaną w piekarnictwie sól, której ptaki nie powinny w ogóle spożywać. Poza tym pieczywo bardzo szybko chłonie wodę i pleśnieje. Staje się wówczas toksyną, nie pokarmem. Zwierzęta wodne, głównie kaczki, które są karmione chlebem czy bułkami, cierpią na szereg różnych schorzeń wynikających z niewłaściwej diety.
/Wydział Edukacji i Promocji/

405 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejne środki pozyskane dla Gminy Łochów

4 czerwca 2020 roku została podpisana umowa o przyznaniu pomocy w formie dotacji pomiędzy Gminą Łochów a Samorządem Województwa Mazowieckiego...

Zamknij