ggg ggg ggg

JUBILEUSZ MAŁŻEŃSKI W ŁOCHOWIE

Sobotnie przedpołudnie, 25 września 2021 r. było niewątpliwie dniem szczególnym, na który wszyscy czekaliśmy od dawna.

Tego dnia spotkaliśmy się, aby świętować jubileusze par małżeńskich z terenu Gminy Łochów, które za długoletnie pożycie małżeńskie zostały odznaczone przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami i otrzymały pamiątkowe legitymacje. Jubilaci rozpoczęli świętowanie od wspólnej Mszy Świętej odprawionej w ich intencji w Kościele pw. NMP w Łochowie, dalsze obchody jubileuszu przeniosły się do sali konferencyjnej budynku dworca kolejowego w Łochowie.
Jubileusz małżeński obchodzili Państwo:
1. Barszcz Andrzej i Irena-50 lat, Złote Gody
2.Filipiak Witold i Barbara-50 lat, Złote Gody
3.Rudzik Jerzy i Teresa-50 lat, Złote Gody
4.Czarnogórski Eugeniusz i Irena-50 lat, Złote Gody
5.Kałuski Czesław i Wanda-50 lat, Złote Gody
6.Bereza Tadeusz i Zofia-50 lat, Złote Gody
7.Raczyński Józef i Zofia-50 lat, Złote Gody
8.Bala Zygmunt i Wiesława-50 lat, Złote Gody
9.Czumaj Henryk i Teresa-50 lat, Złote Gody
10.Polewski Jerzy i Maria-50 lat, Złote Gody
11.Ratkowski Stefan i Alina-50 lat, Złote Gody
12.Bala Marek i Krystyna-50 lat, Złote Gody
13.Siwiecki Stanisław i Teresa-50 lat, Złote Gody
14.Mazurek Eugeniusz i Wiesława-50 lat, Złote Gody
15.Damentka Stanisław i Halina-50 lat, Złote Gody
16.Gawrych Ryszard i Wanda-50 lat, Złote Gody
17.Koroś Stanisław i Helena-50 lat , Złote Gody
18.Wyszyński Tadeusz i Marianna-50 lat, Złote Gody
19.Kopania Tadeusz i Wacława-50 lat , Złote Gody
20.Petliński Adolf i Halina-50 lat, Złote Gody
21.Komuda Roman i Barbara-50 lat, Złote Gody
22.Kotulski Stanisław i Wiesława-50 lat, Złote Gody
23.Rzepczyński Mirosław i Stanisława-50 lat, Złote Gody
24.Biernacki Roman i Barbara-50 lat, Złote Gody
25.Kopania Kazimierz i Władysława-70 lat, Kamienne Gody


Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Łochowa P. Robert Gołaszewski, Z-ca Burmistrza Łochowa P. Małgorzata Łotarska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łochowie P. Sławomir Ryszawa oraz Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i USC P. Kokosza Beata, która poprowadziła uroczystość. Jubileusz zorganizowano, aby uhonorować zgodność pożycia małżeńskiego par, które przeżyły w związku co najmniej 50 lat. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż podczas jubileuszu gościliśmy wyjątkową parę małżonków, która przeżyła razem ponad 70 lat małżeństwa. P. Kazimierz i Władysława Kopania z Pogorzelca obchodzili Jubileusz „Kamiennych Godów”. Para zebrała gromkie owacje na stojąco. Jubilaci byli wyraźnie mocno wzruszeni takim przyjęciem przez obecnych na uroczystości gości . Wszyscy zaproszeni Jubilaci otrzymali z rąk Burmistrza Łochowa medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz pamiątkowe legitymacje. Wręczono im również okolicznościowe grawery, dyplomy oraz kwiaty. Nie zabrakło słodkości w formie okolicznościowego tortu i toastu wzniesionego lampką szampana. Uroczystość miała podniosły i uroczysty charakter, przebiegła w rodzinnej i miłej atmosferze. Były spotkania po latach ,rozmowy i wspomnienia.


Drodzy Jubilaci!
„Kochać! …to najtrudniejsze z zadań człowieka… najtrudniejszy egzamin”. Wy zdaliście ten egzamin wyjątkowo, o czym świadczył obchodzony przez Was Jubileusz. Jesteście wzorem zgody i miłości małżeńskiej dla tych wszystkich, którzy postanowili związać się węzłem małżeńskim .Tylko nieliczni mają zaszczyt i możność obchodzić tę uroczystość. Ponad 50 lat temu, zawierając związek małżeński przyrzekaliście sobie dozgonną miłość, szacunek i poważanie. Przyrzeczenia tego dotrzymaliście mimo wielu, złożonych zdarzeń losowych. Chodź wszyscy wiemy , że „życie nie jest usłane różami” przez te wszystkie lata , w dniach troski i niepowodzeń byliście dla siebie wsparciem, razem dzieliliście kłopoty i problemy. Wszystkie te przeżycia, zarówno te dobre jak i te złe związały Was jeszcze bardziej.
Drodzy Jubilaci pozwólcie, że raz jeszcze złożę Wam z okazji tak pięknego Jubileuszu w imieniu władz samorządowych i własnym, życzenia dalszych , długich lat w zdrowiu i szczęściu. Cieszcie się wzajemną obecnością, zażywajcie radości w gronie swoich najbliższych. Życzę , aby jesień Waszego życia mieniła się paletą barw, była przepełniona radością i ciepłem , niech przyniesie kolejne , jeszcze piękniejsze jubileusze.

Z serdecznymi pozdrowieniami
Beata Kokosza, Kierownik Referatu Spraw Obywatelskich i USC w Łochowie

977 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uroczyste wręczenie Stypendiów uczniom szkół powiatu węgrowskiego

Stypendia Starosty dla uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie 28 września 2021 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie...

Zamknij