ggg
ggg ggg

Jubileusz „Gwizdalanek”

Dnia 19 października 2021 podczas Dożynek w Łochowie członkowie zespołu Gwizdalanki otrzymali specjalne podziękowania od Burmistrza Łochowa Roberta Gołaszewskiego, Dyrektora Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie oraz Anety Kowalczyk (opiekun zespołu z ramienia MiGOK) za dotychczasową działalność artystyczną, kultywowanie wartości regionu oraz godne reprezentowanie Gminy Łochów.

Zespół podtrzymuje tradycje ludową wykonując pieśni, które kiedyś śpiewane były na terenie gminy oraz tworzy współczesny folklor poprzez pisanie nowych utworów.
Gwizdalanki działają przy Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie oraz Zespole Szkół Podstawowych w Gwizdałach. Kierownikiem zespołu jest Małgorzata Kułak, kierownikiem muzycznym jest Robert Lipka, który gra na akordeonie, Waldemar Lurbecki, również akordeon. Pozostali członkowie zespołu, to: Anna Wysocka, Teresa Gąsiorek, Irena Bek, Hanna Damętko, Halina Kowalczyk, Halina Mielcarz, Danuta Krempiec, Wanda Kalata. Zespół jest otwarty na nowych członków – zaprasza wszystkich chętnych do śpiewania i kontynuowania tej pięknej tradycji.

/AK/

181 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Obrady Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W dniu 22 września br. w formie on-line (wideokonferencja), odbyło się drugie w tym roku posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku....

Zamknij