ggg ggg ggg ggg ggg ggg

Jesteście podobni do Chrystusa, którego narodziny właśnie świętujemy…

– Wy strażacy, jesteście do Niego szczególnie podobni, poprzez swą gotowość do niesienia pomocy i chęć ratowania mienia i życia drugiego człowieka, niekiedy nawet za tą najwyższą cenę…
W tak pięknych słowach zwrócił się do strażaków OSP St. Załubice z bożonarodzeniowym orędziem ksiądz proboszcz Feliks Chudzik.

Zgromadzeni w miniony piątek, 16 grudnia w murach strażnicy nad Rządzą druhowie, druhny i ich goście ze wzruszeniem wsłuchiwali się w duszpasterskie przesłanie, łamiąc się opłatkiem i wspólnie śpiewając kolędę. Serdeczne życzenia strażakom z tej części gminy Radzymin złożyli: wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Paweł Dąbrowski, radna i sołtys wsi Krystyna Pałaszewska, dyrektor miejscowej szkoły Edward Biernacki i przewodnicząca Koła Emerytów pani Bożena Szczepaniak, prezes OSP Zawady dh Franciszek Jankowski, a także nowy prezes  Klubu Sportowego ,,Rządza” Zdzisław Dąbrowski, który podarował strażakom pamiątkowy obraz.  Uroczystość stała się również okazją do podziękowania najbardziej zaangażowanym strażakom.

 Sprawujący funkcję naczelnika jednostki Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP dh Artur Kacperczak z uznaniem podkreślił postawę druha Łukasza Roszkowskiego, który w ostatnim czasie uratował niespełna roczne dziecko, przed śmiertelnym zachłyśnięciem się owocem. Podziękowania usłyszał również dh Dawid Kaza, który za nagrodę pieniężną zdobytą w konkursie, wspaniałomyślnie ufundował sprzęt dla jednostki (nowy kompresor oraz latarki halogenowe). Pochwał za zaangażowanie na rzecz OSP Stare Załubice nie szczędził także prezes jednostki, a zarazem wiceburmistrz Radzymina dh Andrzej Siarna. (Adresatami miłych słów stali się zaproszeni goście oraz wszyscy najaktywniejsi w tym roku strażacy, na czele z gospodarzem druhem Grzegorzem Paterkiem). Wieczór zakończyła tradycyjna wieczerza wigilijna.
/Rafał S. Lewandowski/

5 716 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Gmina Strachówka najatrakcyjniejszym miejscem powiatu wołomińskiego (20.12.2011)

15 grudnia w Strachówce odbyła się konferencja poświęcona szansom, rozwojowi i atrakcyjności trenów powiatu wołomińskiego, a przede wszystkim okolic i...

Zamknij