ggg ggg ggg

Jest porozumienie w sprawie utwardzenia drogi pomiędzy Czarną i Jankowem… (15.07.2014)

Kilkusetmetrowy łącznik gruntowy łączący ulicę Czarnieckiego w Czarnej z Nowym Jankowem i z ulicą Chabrową, który w związku z remontem mostu stał się najdogodniejszym objazdem dla tysięcy mieszkańców Wołomina i Radzymina wkrótce zostanie utwardzony.

02
Kilka tygodni temu informowaliśmy, że Rada Powiatu Wołomińskiego podjęła próbę zainteresowania władz Wołomina i Radzymina tematem przeprowadzenia remontu drogi gruntowej, która w związku z remontem mostu w Czarnej stała się najkrótszym objazdem dla tysięcy mieszkańców obydwu miast. Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Solis tak bardzo starał się zainteresować tą sprawą włodarzy Wołomina i Radzymina, że ci w końcu podjęli temat utwardzenia nieformalnego, za to najbardziej popularnego wśród kierowców objazdu, który znajduje się w zarządzie obydwu gmin.

03
„Solisówka”, jak mówią o łączniku z uśmiechem niektórzy, w najbliższym czasie zostanie utwardzona gruzem. Gminy: Radzymin i Wołomin przeznaczą na ten cel po 20 tysięcy złotych. – Z naszej strony wszystko przygotowane, radni wyrazili zgodę, pieniądze zostały zabezpieczone i czekamy tylko na hasło ze strony Urzędu Miejskiego w Wołominie – zapewnia wiceburmistrz Radzymina Andrzej Siarna. Tymczasem zachęcony efektem swoich starań przewodniczący Paweł Solis postanowił następnie podjąć próbę lobbingu z wykonawcą mostu w Czarnej, mogącą przyczynić się do przyspieszenia terminu zakończenia inwestycji, początkowo wyznaczonej na koniec grudnia. Pierwsze rozmowy ponoć już się odbyły i jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, prośby Przewodniczącego trafiły na podatny grunt. Wiele wskazuje na to, że nowy most zostanie oddany w październiku.
(Jeżeli to się potwierdzi, nie pozostanie nam nic innego jak tylko pogratulować panu Solisowi i pozazdrościć… takiego daru przekonywania :).
/Rafał S. Lewandowski/

01

1 786 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
To nie żaden cud, że dobrze wykonaliśmy ten budżet… (15.07.2014)

O polityce inwestycyjnej i oświatowej gminy, która zdaniem niektórych radnych nie istnieje, najlepiej zrealizowanym budżecie od lat i nieudzielonym absolutorium...

Zamknij