ggg ggg ggg ggg

Jerzy Żukowski, Leszek Marszał i Waldemar Sobczak na czele powiatu wyszkowskiego!

19 listopada 2018 r. komitety: KW Prawa i Sprawiedliwość i KWW Wspólnoty Samorządowej Wyszków poinformowały, kogo desygnują na stanowisko: starosty, wicestarosty oraz przewodniczącego Rady Powiatu Wyszkowskiego.

W świetle wcześniejszej umowy koalicyjnej zawartej pomiędzy Komitetem Wyborczym Prawa i Sprawiedliwość a KWW Wspólnoty Samorządowej Wyszków, trwały rozmowy dotyczące wyłonienia kandydatów na kluczowe w powiecie stanowiska. 19 listopada 2018 r. komitety uzgodniły stanowisko i w związku z oficjalnym komunikatem przekazujemy naszym czytelnikom, kogo desygnują na stanowisko: starosty, wicestarosty oraz przewodniczącego Rady Powiatu.

Wg poniższego OŚWIADCZENIA obu komitetów, kandydatury są następujące:
Starosta Wyszkowski – Jerzy Żukowski (PiS),
Wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego – Leszek Marszał (KWW Wspólnota Samorządowa Wyszków),
Przewodniczący Rady Powiatu – Waldemar Sobczak (PiS).
A oto treść zamieszczonego obok dokumentu, który podpisali: Waldemar Sobczak i Grzegorz Nowosielski w imieniu swoich komitetów:

„Zgodnie z decyzją o zawarciu koalicji w samorządzie powiatowym pomiędzy Komitetem Wyborczym Prawo i Sprawiedliwości oraz Komitetem Wyborczym Wyborców Wspólnota Samorządowa Wayszków koalicjanci podjęli decyzję o desygnowaniu kandydata na stanowisko Starosty Wyszkowskiego – Jerzego Żukowskiego oraz kandydata na Wicestarostę Powiatu Wyszkowskiego – Leszka Marszała. Kandydatem koalicji na stanowisko przewodniczącego Rady Powiatu będzie Waldemar Sobczak. Koalicjanci uzgodnili kierunki zmian organizacyjnych Starostwa Powiatowego, których celem będzie podniesienie jakości świadczonych usług publicznych, lepsza komunikacja samorządu powiatu z mieszkańcami i samorządami gminnymi oraz racjonalizacja wydatków samorządu powiatowego”

Na najbliższej sesji Rady Powiatu po ślubowaniu złożonym przez nowych radnych, zostaną przedstawione i głosowane kandydatury na starostę, wicestarostę, członków zarządu powiatu, przewodniczącego i dwóch wiceprzewodniczących Rady Powiatu. I Sesja Rady Powiatu odbędzie się 23 listopada w najbliższy piątek.

/J.Cz./

 

3 541 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwsza uroczysta sesja nowej Rady Miasta Pułtusk i zaprzysiężenie nowego burmistrza

19 listopada 2018 r. zwołano ( jako jedną z pierwszych w naszym regionie) w pułtuskim ratuszu uroczystą sesję Rady Miasta....

Zamknij