ggg ggg

Jedyna taka rocznica

1 sierpnia, godzina 17.00. Rozlega się dźwięk syren, centrum Tłuszcza zatrzymuje się na symboliczną minutę w geście najwyższego szacunku i pamięci o Powstaniu Warszawskim.

Oddajemy hołd poległym i żyjącym uczestnikom, zarówno żołnierzom, jak i cywilom. W 1944 roku warszawiacy i warszawianki chwycili za broń, by wyzwolić swoje miasto i stolicę całej Polski. Wtedy też był wtorek.
Każdego roku czcimy ich pamięć i przypominamy wydarzenia tamtego sierpnia, które są symbolem miłości do Ojczyzny oraz determinacji w walce o wolność.
W 79 rocznicę wybuchu największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez Niemców Europie złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy 32 pułku piechoty Armii Krajowej obwodu Radzymin „Rajski Ptak” walczącym w akcji „Burza”.
Podziękowania kierujemy w stronę mieszkańców, którzy swoją obecnością 1 sierpnia w godzinę „W” okazują wdzięczność i szacunek walczącym w Powstaniu Warszawskim. Pokazujecie, że pamiętacie o odwadze i poświęceniu powstańców, oddajecie cześć walczącym. Zatrzymujecie się w samochodach, przystajecie na chodnikach. Jesteście wspólnie z nami w tym niezwykłym momencie. Przychodzicie wspólnie z dziećmi i wnukami, które poznają historię powstania warszawskiego i przekazujecie pamięć o 1 sierpnia kolejnym pokoleniom.
Dziękujemy strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tłuszczu oraz Harcerzom z Towarzystwa Skautowego HORN za pełnienie warty przy pomniku. Dziękujemy również przedstawicielom klubu kibica Legii Warszawa, którzy są z nami każdego roku przygotowując oprawę.

/Info UM Tłuszcz/

294 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ponad 109 mln zł dodatkowych środków z budżetu państwa dla samorządów z terenu Powiatu Wołomińskiego

W środę, 2 sierpnia Premier Mateusz Morawiecki przekazał bardzo dobrą (jakby się wydawało) informację dla wszystkich samorządów w Polsce. Jeszcze...

Zamknij