ggg ggg

Jasełka w Przedszkolu oraz w Szkołach Podstawowych Gminy Andrzejewo

Niewątpliwie święta Bożego Narodzenia zajmują ważne miejsce w sercach wszystkich Polaków. Obyczaje powiązane z tym magicznym czasem są  kultywowane przez ciąg przodków i potomków oraz szczególnie wpływają na umacnianie więzi w domach rodzinnych. Jednym z przejawów bożonarodzeniowej tradycji są jasełka, które co roku organizowane są w placówkach edukacyjnych gminy Andrzejewo. Od wielu lat przyciągają i łączą wszystkich obecnych – starszych i młodszych.

W piątek, 17.12.2021 r. w Przedszkolu w Andrzejewie oraz w Szkołach Podstawowych   w Starej Ruskołęce oraz w Ołdakach-Polonii odbyły się uroczyste Jasełka z pięknym przesłaniem opowiadające o istocie Bożego Narodzenia, przygotowane przez dzieci i uczniów pod opieką nauczycieli.

Wszystkie przedstawienia były przepiękne. Młodzi odtwórcy ról, w wyjątkowych strojach prezentowali się przewspaniale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki. Publiczność uległa urokowi występów, gdyż niepozorni artyści z wielkim entuzjazmem i oddaniem rzetelnie odtwarzali swoje przypisane role. Każdemu z osobna należą się ogromne słowa uznania za zaangażowanie, ponieważ wzorowo recytowane wierszyki oraz wyśpiewane kolędy stworzyły wyjątkowy, świąteczny nastrój, a także zdobyły serca wszystkich widzów.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Wszyscy obecni na Jasełkach zostali wprowadzeni w magiczną atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, a uwieńczeniem spotkań było złożenie życzeń bożonarodzeniowych oraz symboliczne podzielenie się opłatkiem. Nie zabrakło również podsumowania Powiatowego Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową w Zambrowie, w której to brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starej Ruskołęce, a także podsumowania szkolnego konkursu na ozdobę choinkową w Szkole Podstawowej w Ołdakach-Polonii. W Szkole Podstawowej w Andrzejewie ogłoszono kiermasz świąteczny z ozdobami, które wykonały dzieci wraz z rodzicami. Zebrane fundusze ze sprzedaży stroików zostaną przeznaczone na zakup zabawek, przyrządów i pomocy naukowych do punktu przedszkolnego w Andrzejewie.

465 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Życzenia Świąteczne

Zamknij